Tavo LRT

2016.10.18 09:53

„Auksinio balso“ scenoje – vestuvės, laidotuvės ir A. Rožicko gimtadienis

„Blogasis aš“ – tokia tema pirmadienio vakarą vykusiame filmavime improvizavo LRT TELEVIZIJOS muzikinio projekto „Auksinis balsas“ dalyviai. Aktoriai nestokojo išradingumo ir projekto scenoje surengė ir vestuves, ir laidotuves. Tiesa, projekto vedėjo Andriaus Rožicko laukė staigmena – jį gimtadienio proga pasveikino kartu projektą vedantis Giedrius Savickas, komisijos nariai, „Vilniaus sinfonietta“ ir susirinkę žiūrovai. 

„Ilgiausių metų“ sudainavęs ir su gimtadieniu A. Rožicką pasveikinęs projekto komisijos narys Arūnas Valinskas nepagailėjo ir pagyrų: „Andrius yra vedęs televizijos laidas su įvairiais scenos partneriais, bet dabar galiu drąsiai pasakyti: ponios ir ponai, Giedrius Savickas ir Andrius Rožickas šiuo metu yra geriausia visų Lietuvos televizijų vedėjų pora“.

Muzikiniame projekte dalyvaujančių aktorių pasirodymus vertino aktorė Kristina Kazlauskaitė, smuikininkas Zbignevas Levickis, „Vilniaus sinfoniettos“ vadovas Vytautas Lukočius ir televizijos laidų vedėjas Arūnas Valinskas.

Vakarą savo pasirodymu pradėjo Rokas Petrauskas. Aktorius atliko savo kūrybos dainą „Aš esu niekas“ ir į sceną atsitempė valtį. Vis dėlto aktoriaus pastangos nesulaukė komisijos komplimentų.

„Aktorinė šio pasirodymo pusė man labai patiko. O vokalas man nebuvo labai panašus į auksinį“, – kalbėjo K. Kazlauskaitė.

Pasirodymas ne itin patiko ir Z. Levickiui: „Nesupratau etiudo scenoje, manau, Rokas iš tiesų nėra toks blogas, koks norėjo pasirodyti.“

Giedrius Arbačiauskas atliko Marijono Mikutavičiaus dainą „Drąsių nieks nežudo“ ir scenoje surengė tikrą dvikovą su špagomis. Vis dėlto komisija aktoriui turėjo pastabų.

„Melodija nebuvo labai sudėtinga, bet manęs pats numeris neįtikino. Vaidinote pasidavusį žmogų, o jūsų balsas tuo metu traukė aukštas natas. Bet man patiko, kaip špagavotės“, – kalbėjo Z. Levickis.

A. Valinskui pasirodymas sukėlė daugiau minčių apie dainininką M. Mikutavičių nei apie dainą atlikusį aktorių: „Klausant Giedriaus atrodo, kad Marijonas Mikutavičius jau galėtų rašyti savo miuziklą, kuriame Giedrius galėtų suvaidinti vieną pagrindinių vaidmenų.“

K. Kazlauskaitė gyrė sceninį sprendimą: „Man pasirodymo idėja, sceninis vaizdas – fechtavimasis, kostiumai ir visa kita labai patiko. Visą laiką bandžiau suprasti, kas vyksta, bet nevisai pavyko. Man pritrūko nuotaikų nuoseklumo.“

Neringa Nekrašiūtė scenoje atliko Freddie Mercury kūrinį „Bohemian Rapsody“. Toks kūrinio pasirinkimas buvo labai sukritikuotas komisijos.

Z. Levickio nuomone, aktorei reikėjo šią dainą persikelti į  patogesnę tonaciją arba dainą perdaryti savaip.

„Manau, ne jūs pirma ir ne paskutinė pasimaunate ant Freddie Mercury dainų – daug kas bando jį pakartoti, bet niekam nepavyksta. Bet tai buvo neblogas pasirodymas“, – tikino V. Lukočius

O A. Valinskas kritiką rėžė visiškai atvirai: „Šios rapsodijos savo laiku negrojo radijo stotys, nes ji buvo per ilga. Tu, kaip aktorė, pasiėmei tokią dainą, ir scenoje nepadarei nieko. Per septynias minutes nepadarei visiškai nieko, kuo pateisintum, dėl ko šią dainą pasiėmei. Tai buvo labai blogas pasirinkimas.“

Rasa Rapalytė atliko Suzi Quatro dainą „If You Can`t Give Me Love“. Aktorė įsikūnijo į monotonišką darbą dirbančią moterį, kuri vėliau virto roko žvaigžde su didžiule gitara. Tokį režisūrinį sprendimą komisija sveikino.

„Manau, kad tai buvo pats geriausias vakaro temos atskleidimas. Mano galva, kiekviena moteris, dirbanti monotonišką darbą, vieną dieną nori tapti drugeliu ir būti mylima. Pagaliau sulaukėme kitokio tipo pasirodymo“, – kalbėjo A. Valinskas.

K. Kazlauskaitė turėjo pastabų dėl gitaros – jos nuomone, butaforinis instrumentas buvo per didelis ir trukdė aktorei įsijausti į vaidmenį.

Lina Rastokaitė scenoje surengė jugoslavišką vestuvių puotą, už kurios stalo sėdėjo Marius Jampolskis, Rasa Rapalytė, Aistė Motiejūnaitė, Giedrius Arbačiauskas ir kiti aktoriai. Nuotaikingas pasirodymas sužavėjo komisiją.

„Tai buvo labai skoningas pasirodymas, niekas neperspausta. Jis buvo pilnas gero humoro. Tai buvo absoliučiai puikus numeris“, – po pasirodymo kalbėjo K. Kazlauskaitė.

A. Valinskas taip pat liaupsino projekto dalyvę: „Esi viena iš moterų, kuriai drąsiai galiu pasakyti, kad tave myliu kaip partnerę ir kolegę. Žinau, kiek daug Lina iš savęs reikalauja ir nuolat galvoja, kaip viskas bus blogai. Bet jai visuomet viskas pavyksta puikiai.“

Kūrinio pasirinkimą sveikino ir „Vilniaus sinfoniettos“ vadovas. „Šiandien girdėjome įvairių kūrinių, tarp jų – ir labai sudėtingus, o jūs pasiėmėte „čiastuškę“ ir išlošėt. Jūs surengėt tokią šventę, kad net negeriantys šoko“, – juokavo V. Lukočius.

Vidas Bareikis kartu su savo antrininku atliko savo kūrybos dainą „Bus ramu“.

Z. Levickis dainininkui turėjo ir pastabų, ir patarimų. „Girdėjau jus kelias dainas deklamuojant, o kaip roko atlikėjui jums trūksta balso jėgos. Daug dirbate šiame numeryje kaip šokėjas ir aktorius, bet vokalo man pritrūko. Labai gera kompozicija, gilus tekstas, ryškus numeris.

Bet jei šį kūrinį atliktų kitas dainininkas, galbūt jis įgautų dar stipresnį skambesį. Kita vertus, galbūt ir pats galėtumėte geriau atlikti šią dainą, bet tokiu atveju jums reikėtų atsisakyti šou elementų“, – pasirodymą vertino smuikininkas.

K. Kazlauskaitė šįkart pasigedo V. Bareikio žodžių artikuliacijos, kurią anksčiau dažnai girdavo. „Nesupratau dalies teksto, mačiau tik daug judesio ir emocijų, todėl negaliu jo vertinti aukščiausiu balu“, – nusivylimą išreiškė aktorė.

Marius Jampolskis atliko Tomo Sinickio dainą „Mylimas vyras ir sūnus“. Scenoje aktorius surengė savo paties laidotuves.

„Sudainavai visai neblogai, o pasirodymo idėja, kaip ir visuomet, man labai patiko“, – kalbėjo K. Kazlauskaitė.

Z. Levickis gyrė aktoriaus gebėjimą labai paprastomis priemonėmis sukurti labai didelį įspūdį.

Aistė Motiejūnaitė atliko dainą „Laumės juosta“. Aktorės pasirodymas liko nesuprastas ir teigiamo įspūdžio komisijos nariams nepaliko, o G. Savickas ir A. Rožickas paprašė aktorės paaiškinti savo sceninį sumanymą.

Po aktorės žodžių sekė A. Valinsko kritika: „Blogiausias dalykas, ką gali padaryti aktorius – tai surengti pasirodymą, ir po jo dar paaiškinti, ką juo norėjo pasakyti. Tai, ką parodėte, buvo visiškas niekalas. Tiesiog sudainavote dainą. Aktoriams reikėtų parodyti daugiau, ir manau, kad jūs galite gerokai daugiau.“

Jam kiek švelniau antrino Z. Levickis: „Man neužkliuvo dainavimas, turite gebėjimų parodijuoti vokalą, ir tai nėra taip paprasta. Man šis jūsų pasirodymas truputį prailgo, ir vaidinimo visiškai nesupratau.“

Kiek atlaidesnis aktorei buvo dirigentas V. Lukočius, tikinęs, jog kad pasiektų tam tikrą lygį, daugelis aktorių – Marius Jampolskis, Giedrius Arbačiauskas ir kt. televizijoje dirbdami turėjo praleisti daugybę metų, todėl atlaidžiai vertino televizijos naujokės pasirodymą ir ją įvertino devyniais balais.