Tavo LRT

2021.10.07 09:25

LRT GIRDI: kviečiame siūlyti temą LRT žurnalistams

LRT.lt2021.10.07 09:25

Šiandien startuoja projektas LRT GIRDI. Lietuvos radijas ir televizija siekia atliepti įvairių visuomenės grupių poreikius, skatinti skirtingų visuomenės grupių dialogą, dar labiau stiprinti indėlį į pilietinę žurnalistiką ir kviečia Lietuvos gyventojus siūlyti LRT žurnalistams temas.

„Nepagarbus banko tarnautojos bendravimas su regėjimo negalią turinčia senole, be gyventojų žinios gyvenvietės pašonėje dygstantis prekybos centras, mokyklos sprendimas atsisveikinti su negalią turinčia mergaite – tai tik keletas rezonansą sukėlusių visuomenės pasiūlytų temų, kurias nagrinėjo mūsų žurnalistai. Norime, kad žmonės apie savo bėdas kalbėtų dar drąsiau ir siūlytų temas, tad pristatome specialią platformą LRT GIRDI“, – sako portalo LRT.lt vyriausiasis redaktorius Mindaugas Jackevičius.

Specialioje platformoje www.lrtgirdi.lt galima ne tik pasiūlyti temą, bet ir prisegti temą pagrindžiančius dokumentus, nuotraukas. Jei bus prašoma, LRT žurnalistai garantuos anonimiškumą ir visapusišką informacijos šaltinių apsaugą.

Gautas užklausas peržiūrės speciali LRT GIRDI komanda, kurią sudaro žurnalistai Radvilė Rumšienė, Edgaras Kiškis ir Dovilė Lisauskaitė.

Šie žurnalistai įvertins temos aktualumą ir spręs, kuri platforma – portalas, televizija ar radijas – į problemą gilinsis. Žmonių pasiūlytoms problemoms spręsti bus pasitelkti ne tik Vilniuje dirbantys žurnalistai, bet ir LRT korespondentai Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje.

„LRT, neseniai pripažinta žmonių mylimiausia žiniasklaidos priemone Lietuvoje, siekia dar geriau išgirsti savo auditoriją. Pažadame, kad kiekviena užklausa bus išnagrinėta, į kiekvieną laišką bus atsakyta. Tikimės, kad nemažai pasiūlytų istorijų pavirs straipsniais portale, reportažais televizijoje ar radijuje, o problemų paviešinimas prisidės prie jų sprendimo“, – teigia M. Jackevičius.

Jo teigimu, LRT žurnalistai stengiasi matyti visą Lietuvą ir girdėti visus šalies piliečius – kalbančius skirtingomis kalbomis, gyvenančius ir didmiesčiuose, ir atokiausiuose kampeliuose.

Visos nagrinėtos temos bus pasiekiamos specialioje LRT GIRDI rubrikoje portale, taip pat integruotos į radijo ir televizijos laidas.

„LRT girdi“ papildo kokybiškos žurnalistikos iniciatyvų – „LRT ieško sprendimų“, „LRT faktai“ – spektrą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt