Tavo LRT

2016.10.17 12:12

Į Angliją emigravusi R. Cicino vairuotoja: atrodė, kad esu svarbi pramogų pasaulio dalis

LRT.lt 2016.10.17 12:12

Lietuvoje Lina Baublienė buvo pirmoji limuzino vairuotoja moteris. Dar daugiau dėmesio ji susilaukė tuomet, kai tapo estrados princu tituluojamo dainininko Ryčio Cicino asmeninė vairuotoja. 

Knygos verta istorija – šį antradienį, 19:30 LRT LRT TELEVIZIJOS laidoje „Emigrantai“. 

Kai L. Baublienė su vyru Lietuvoje įkūrė limuzinų verslą, tokių automobilių šalyje beveik nebuvo, o jų paklausa vestuvėms ir kitoms šventėms vis augo. 

Pokalbio herojė pasakoja, kad vyrai anuomet jai reikšdavo pagarbą, moterys pavydėdavo, gatvėse praeiviai prašė kartu nusifotografuoti. Ji buvo pirmoji ir ilgą laiką vienintelė limuzinų vairuotoja moteris. Baublių verslas klestėjo: daug kas būtent dėl gražuolės moters vairuotojos rinkdavosi jų limuzinų nuomos kompaniją.

Dar po kurio laiko moteris tapo R. Cicino vairuotoja, susipažino su daugybe Lietuvos garsenybių. Lina daugiau nei kas kitas žinojo apie asmeninį R. Cicino gyvenimą, apie jo draugus, apie uždarbius ir prabangą, kuri jį visą laiką supo. „Tuo metu atrodė, kad esu svarbi pramogų pasaulio dalis. Net negalėjau pagalvoti, kad kada nors gyvenimas taps sunkus, kad teks emigruoti“, – prisipažįsta moteris.

Tačiau limuzinų laikai baigėsi. Liną ir jos šeimą ištiko krizė, o tai reiškė didelius pokyčius. 

Pradėję gyvenimą Anglijoje, Lina ir jos vyras Juozas nebijojo sunkumų, jie buvo pasirengę bet kam, kad tik galėtų normaliai atsistoti ant kojų, aprūpinti save ir vaikus. 

Barmenės darbas, kurį vos atvykusi gavo, Linai buvo ne tik pinigų šaltinis, bet ir savotiška išlikimo emigracijoje mokykla. 

Išeivijos mėgiama laida „Emigrantai“ LRT eteryje – antradienį 19.30 val.  Reportažus rengia žurnalistai Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė.