Tavo LRT

2016.10.15 21:29

„Auksiniame balse“ – gydytojo A. Unikausko konsultacijos

Miglė Dauskurdienė, LRT.lt2016.10.15 21:29

Muzikiniame LRT TELEVIZIJOS projekte „Auksinis balsas“ dalyvaujantys aktoriai antradienio vakarą vykusiame filmavime virto gydytojais ir ligoniais – taip įgyvendino kūrybinės grupės užduotį improvizuoti ligoninės tema. Dainuojančius aktorius vertino ir konsultavo ne tik žiūrovams pažįstami komisijos nariai, bet ir LRT TELEVIZIJOS laidos „Klauskite daktaro“ vedėjas profesorius Alvydas Unikauskas.

Muzikinio projekto dalyvius vertino etnomuzikologė Zita Kelmickaitė, smuikininkas Zbignevas Levickis, aktorė Kristina Kazlauskaitė ir gydytojas A. Unikauskas.

Komisijos narių ir susirinkusių žiūrovų laukė dar vienas netikėtumas – „Vilniaus sinfoniettos“ dirigento pozicijoje debiutavo muzikinio projekto prodiuseris Modestas Karnaševičius.

Pirmasis šį vakarą pasirodė Rokas Petrauskas. Aktorius grupės „Queen“ dainą pradėjo į sceną įeidamas su lašine, o viduryje dainos ligonio aprangą R. Petrauskas pakeitė Freddie Mercury sceniniu kostiumu.

„Nors šis kūrinys atrodo paprastas, atlikti jį sudėtinga. Kalbant apie vokalą, pastebėjau daug trūkumų, nors anksčiau dainuodavote geriau. Be to, ligoninė labai suvienodina žmones, man pritrūko individualumo“, – pirmąjį vakaro pasirodymą komentavo Z. Levickis.

Gydytoją A. Unikauską labiausiai domino lašinės turinys: „Viso pasirodymo metu vis mąsčiau, koks skystis buvo lašinėje. Tik nepritarčiau Z. Levickio minčiai, manau, kad visi ligoniai yra labai skirtingi.“

Kitos komisijos narės – Z. Kelmickaitė ir K. Kazlauskaitė didesnių priekaištų atlikėjui neturėjo ir jo pasirodymą įvertino labai gerai.

Rasa Rapalytė kartu su kolega Mykolu Bazaru, grojančiu kontrabosu, suvaidino etiudą iš beprotnamio.

„Man patiko jūsų dainavimas, jutau free jazz`o skambesį. Dainuodama skleidėte puikią nuotaiką, dėl to jus vertinu aukščiausiu balu“, – kalbėjo Z. Levickis.

Jam pritarė ir Z. Kelmickaitė: „Scenoje sukūrėte tokį paveikslėlį, koks jis turi būti, ir net nejutau, kaip vaidinate.“V. Radžiūno (LRT) nuotr.

Nuotaikingą pasirodymą scenoje sukūrė Lina Rastokaitė, suvaidinusi apsipirkinėjančią nėščiąją, jai talkino kolega Marius Jampolskis.

„Mano pažįstami man nuolat kartoja, kad esate puiki atlikėja. Šiandien, kai susirašiau visus muzikinius dalykus, kuriuos atradau jūsų pasirodyme, supratau, kad iš tiesų esate labai talentingas žmogus“, – tikino Z. Levickis.

Jam pritarė ir K. Kazlauskaitė, sakydama, kad viskas, ką scenoje daro L. Rastokaitė, būna „aukščiausios prabos“.

Aktorės pasirodymas sužavėjo ir gydytoją A. Unikauską: „Iš skyriaus, kuriame nėra durų rankenų, perėjome į kur kas džiaugsmingesnį skyrių. Man labai patiko būsimos mamytės nuotaikos ir puiki, labai tikroviška būsimo tėvelio reakcija. O atlikimas ir pati atlikėja buvo tiesiog nepakartojami.“

Neringa Nekrašiūtė ėmėsi čigonės vaidmens ir scenoje savo žavesiu pakerėjo ją prižiūrintį gydytoją. Šis etiudas neliko nepastebėtas profesoriaus A. Unikausko.

„Viso pasirodymo metu meldžiausi, kad tik gydytojai išliktų profesionalūs šalia tokių aistringų čigonių. Jei iš tikrųjų pacientės būtų tokios, kokias pavaizdavo Neringa, žlugtų ligoninės darbas – medikams vyrams būtų be galo sunku dirbti“, – po pasirodymo juokavo A. Unikauskas.

Sprendimą virsti čigone sveikino ir Z. Levickis: „Labai geras ir įdomus sprendimas, iš žaviosios blondinės Neringa virto smagia čigone. Bet nevisai supratau šio pasirodymo idėją.“

K. Kazlauskaitė pasidžiaugė plačia aktorių fantazija ir improvizacijų įvairove. „Neringos balso tembras labai atitiko čigonės, man labai patiko numeris, kuris yra labai teisingas, smagus, uždegantis“, – pridūrė aktorė.

Vidas Bareikis atliko savo kūrybos dainą „Ligoniai“. Aktorius savo dainoje kalbėjo valstybės valdymo tema ir šaržavo politikus.

„Labai sveikinu už pilietinę sąmonę ir drąsą. Nesu labai sentimentalus, bet mane sujaudinai iki ašarų. Norėčiau, kad ir toliau kurtum ir visuomenei platintum tokio tipo dainas“, – komentavo Z. Levickis.

Aktoriaus pasirodymas sujaudino ir aktorę K. Kazlauskatę: „Žiūriu į jus ir jaučiu begalinę pagarbą. Tai yra manifestas naujiems politikams – tegul jie pagaliau išgirsta žmones. Kiekvienas mąstantis žmogus, kuriam šiandien dėl visko neramu, negali jūsų neišgirsti ir nepajausti. Ačiū, kad nešate savo mintį su didžiule energija.“

Marius Jampolskis pats ėmėsi gydytojo vaidmens ir, dainuodamas grupės „Pelenai“ kūrinį „Lopšinė“, pasirodymo metu numarino savo ligonį.

„Mariau, pašiurpau nuo tavo fantazijos. Nežinau, kur yra jos ribos. Balsas tavo gal ir ne auksinis, bet tikrai tokia yra fantazija“, – tikino K. Kazlauskaitė.

Humoristinis pasirodymas įspūdį paliko ir Z. Levickiui: „Mane nustebinti yra labai sunku, bet tau pavyko. Žinoma, šiai lyrinei dainai labai padėjo orkestras, kuriam šįvakar vadovauja M. Karnaševičius.“

Pasirodymą ir aktoriaus išradingumą gyrė ir Z. Kelmickaitė, patikinusi, kad taip netikėtai šią dainą gali pateikti tik aktorius.

Aistė Motiejūnaitė virto greitosios pagalbos gydytoja ir atliko Vytauto Kernagio dainą „Ūkio mazas“

Nuotaikingas aktorės pasirodymas sužavėjo Z. Kelmickaitę: „Matosi, kad Aistė – profesionali mimė. Aš tai tikrai važiuočiau su ta greitąja, kurią vairuotų Aistė.“

Aktorė K. Kazlauskaitė turėjo priekaištų – jai šiame numeryje pritrūko A. Motiejūnaitės vokalo. „Užmanymas linksmas, idėja – gera, bet tai nepadėjo atsiskleisti jūsų vokaliniams gebėjimams. Kitą kartą gerai pagalvokite besirinkdama dainą“, – patarė komisijos narė.

Giedrius Arbačiauskas kartu su kolege, įkūnijusia Giltinę, savo nuotaikingu kūriniu „Saugok sveikatą“ pasakojo apie pirties naudą.

„Man labai džiugu, kad šio vakaro pasirodymai baigėsi optimistine gaida, pagaliau ištrūkome iš ligoninės į pirtį, pasisveikatinome, prisijaukinome giltinę. Atlikimas taip pat puikus“, – pasirodymą vertino gydytojas A. Unikauskas.

Mini spektaklį sveikino ir Z. Levickis, tačiau turėjo ir pastabų: „Idėja, skatinanti sveiką gyvenimo būdą, yra labai gera. Bet kadangi esate lyrinis baritonas, man pritrūko vokalinio paįvairinimo. Galėjote labiau atskleisti savo balsą.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.