Tavo LRT

2016.10.16 09:53

„Laisvės vėliavnešiai“: A. Mamontovo padėka V. Landsbergiui

LRT.lt 2016.10.16 09:53

Lygiai prieš trisdešimt metų, tuo metu devyniolikmetis, kelioms dienoms iš tarnybos kariuomenėje paleistas Andrius Mamontovas Vilniaus Kalnų parke pirmą kartą koncertavo žiūrovams. Buvo filmuojamas režisieriaus Artūro Pozdniakovo filmas „Kažkas atsitiko“. 

Tarybinės ideologijos sergėtojai nesitikėjo, kad roko grupių koncertas taps jaunų žmonių prieš sovietinę sistemą kovos pranašu. Pirmą kartą Kalnų parke skambėjo iš pogrindžio išėjusi roko muzika, kurios Nepriklausomybės priešaušryje jauniems žmonėms reikėjo kaip oro ir vilties, kad netrukus viskas ims keistis. 

Po ketverių metų, 1990-ųjų kovo 11-ąją, pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis Lietuvai ir pasauliui paskelbė: „Lietuva laisva. Dvasioje ir teisėje laisva“. Tą dieną buvo atkurta Lietuvos Respublikos Nepriklausomybė.

Šį sekmadienį 16 val. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laisvės vėliavnešiai“ A. Mamontovas Lietuvos trispalvę iškels V. Landsbergio namuose – kaip padėką už tai, kad jau 26-erius metus gyvename nepriklausomoje šalyje, už besąlygišką kovą už mūsų laisvę ir bekompromisius sprendimus.