Naujienų srautas

Tavo LRT2016.10.13 12:11

Auditorijos tyrimai: Lietuvai svarbių įvykių metu žiūrovai renkasi LRT

LRT.lt 2016.10.13 12:11

Kai Lietuvoje ar pasaulyje vyksta svarbūs įvykiai, žmonės jungiasi LRT. Tai dar kartą įrodė pastarosios dienos, kuomet, laukdami sekmadienį vykusių Seimo rinkimų rezultatų, nacionalinį kanalą rinkosi kone dvigubai daugiau žiūrovų, nei paprastai. 

Sekmadienį užsidarius rinkimų apylinkėms dauguma žiūrovų rinkimų rezultatų laukė su LRT TELEVIZIJA. Auditorijos tyrimų bendrovės KANTAR TNS duomenimis, nuo 21 val. iki 2 valandos nakties LRT TELEVIZIJĄ iš viso buvo įsijungę daugiau kaip 600 tūkst. žiūrovų, vyresnių nei 4 metai. Įdomu tai, kad 2016-ųjų pirmo turo rinkimų laidos susilaukė didesnio dėmesio nei 2012-aisiais: šiemet rinkimų rezultatų laukė 20,1% TV žiūrovų, o prieš ketverius metus – 16,3%.

Nuo pat ankstaus ryto rezultatų laukiama buvo ir pirmadienį – pradedant 6 val. ir baigiant 16 val.  LRT TELEVIZIJĄ žiūrėjo beveik 30% visų TV žiūrovų Lietuvoje.

Žiūrovų preferencijos svarbių visuomeninių įvykių metu rezonuoja su pastarųjų metų viešosios nuomonės tyrimų rezultatais, kuriuose Lietuvos visuomeninis transliuotojas LRT daugumos respondentų buvo įvardijamas kaip patikimiausia ir objektyviausia žiniasklaidos priemonė Lietuvoje.

Praėjusių metų gruodį Lietuvos ir Didžiosios Britanijos rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ atlikta šalies gyventojų apklausa atskleidė, kad LRT yra objektyviausia ir patikimiausia iš 7 Lietuvos žiniasklaidos grupių. Plačiau apie tyrimą skaitykite čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą