Naujienų srautas

Tavo LRT2016.10.12 13:18

Pasaulio įdomybės: Kinijos eksportuotojai didžiulę grėsmę kelia asilams

Kinija masiškai importuoja asilus. Želatina, kuri išgaunama iš šių gyvūnų, naudojama gaminant vieną labiausiai paplitusių tradicinės kinų medicinos vaistų ejiao, kuriuo gydoma daugybė ligų – nuo nemigos iki peršalimo. Tačiau per pastaruosius 20 metų Kinijoje dėl koncentracijos į pramonę ūkininkystė smarkiai smuko.

Todėl kinų verslininkai žvalgo Afrikos šalis, iš kurių galėtų importuoti asilus. Vis dėlto paskutiniu metu Nigerija ir Burkina Fasas uždraudė  asilų eksportą. Vien Burkino Fase per paskutinį pusmetį buvo paskersta apie 45 tūkst. asilų iš 1,5 mln. populiacijos. Nigerijos ir Burkina Faso vyriausybės perspėjo, kad, jei asilų skerdimas ir eksportas tęsis tokiais pat tempais,  greitai asilai tiesiog išnyktų.

***

Kembridžo universiteto tyrimo duomenimis, kai kurių žmonių didesnį nei įprasta potraukį riebiam maistui nulemia genai. Ir tai, deja nėra, pasiteisinimas – tokį geną turintys žmonės daug labiau linkę į nutukimą. Pasak mokslininkų, vienas iš 1 000 turi pakitusį geną, kuris atsakingas už alkio, apetito jausmą ir už tai, kaip sėkmingai pavyksta deginti kalorijas.

Teigiama, kad genas, atsakingas už alkio pojūtį, išsivystė badmečiu. Kai maistas yra retenybė, natūralu, kad žmogų traukia prie riebaus maisto, kuris efektyviau apsaugo nuo bado. Tačiau, turint pakitusi geną,  alkis gali būti niekada nepasotinamas. Vis dėlto mokslininkai praneša, kad, jei ir turite ši geną, tai nereiškia nuosprendžio, jog esate visiškai bejėgiai prieš šį instinktą. Tiesiog jį galima užgožti valgant subalansuotą maistą ir reguliariai mankštinantis.

***

Iš Zalcburgo traukinių stoties dingo visi suoleliai. Tokia priemone miesto valdžia tikisi atbaidyti stotyje mėgstančius ne tik prisėsti, bet ir prigulti benamius ar nuo narkotikų priklausomus žmones. Didelė dalis miesto gyventojų kritikuoja tokį žingsnį ir lygina jį su socialiniu valymu.

Miesto tarybos nariai, kurie  nepritarė sprendimui panaikinti suoliukus, pabrėžia, kad tai neišsprendžia benamystės ar priklausomybių problemos, o daugeliui keleivių tai didelis nepatogumas.

***

Niujorke, kaip įtariama, buvo rasta žmogaus širdis gatvės konteineryje. Šiukšlėse gėrybių ieškojęs 67 metų vyras, atkapstęs įtartiną radinį, iš karto paskambino policijai. Kol kas vyksta tyrimas, bet toks groteskiškas atvejis nebūtų pirmas.

Rugpjūčio mėnesį Ohajo valstijoje žmogaus širdis buvo rasta vidury laukų netoli degalinės. Iki šiol nebuvo nustatyta, iš kur ir kaip ji ten atsirado, tačiau tai nebuvo susieta su nusikaltimu. Birželį Pensilvanijoje po namo terasa buvo rastos žmogaus smegenys. Pasirodo, tai buvo pavyzdys mokslo tikslams.  Smegenis pavogęs asmuo norėjo tik skysčio, kuriame buvo laikomas organas, kad galėtų juo svaigintis.

***

Vienas naujausių knygynų Londone oficialiai save laiko skaitmeninės detoksikacijos zona. Visi knygyne išsitraukę ir įsikniaubę į telefoną ar planšetinį kompiuterį bus maloniai paprašyti  apleisti knygyno patalpas. Tokiu būdu knygyno įkūrėjai siekia grąžinti realaus bendravimo, lankytojų akių kontakto malonumą.

Knygyno interjeras retro stiliaus, čia skambanti muzika sukasi iš vinilo plokštelių, o rūsyje yra senovinė spausdinimo mašina. Knygyno savininkai taip pat rengia XX a. knygų aptarimus, per kuriuos svečiai ne tik gyvai bendrauja,  bet ir vaišinasi pagal knygų siužetus pagamintais patiekalais ar gėrimais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi