Tavo LRT

2021.09.28 15:38

LRT kino gidas kviečia nepraleisti: ekrane – Brado Pitto ir Anthony Hopkinso duetas

LRT.lt2021.09.28 15:38

Spalį LRT kino gidas kvies pasitikti su „Elito kino“ drama „Darželio auklėtoja“ bei „Sidabrinio liūto“ apdovanojimą pelniusia švedų režisieriaus Roy`aus Anderssono juosta „Apie begalybę“. Šeštadienio vakarą per LRT TELEVIZIJĄ išvysite mistinę dramą „Džo Bleko viešnagė“ su Bradu Pittu ir Anthony Hopkinsu, o sekmadienį lauks romantiška drama „Begalinė meilė“.

Ketvirtadienis, rugsėjo 30 d.

Šią savaitę LRT PLIUS „Elito kino“ rubrikoje – amerikiečių drama, sukurta pagal to paties pavadinimo Izraelio filmą. – „Darželio auklėtoja“ (The Kindergarten Teacher, rež. Sara Colangelo, 2018 m.). Anot kritikų, aktorė Maggie Gyllenhaal sukūrė savo gyvenimo vaidmenį, sėkmingai įkūnijusi neįprastą, kartais agresyvią ir depresyvią pagrindinės herojės būseną.

Lisa Spineli – moteris, kuri visą gyvenimą svajojo tapti poete, tačiau pritrūkus talento jos svajonė neišsipildė. Sukūrusi šeimą, dirbdama mėgstamą darželio auklėtojos darbą Lisa jaučiasi laiminga. Kartą, atsitiktinai pastebėjusi penkiamečio auklėtinio Džimio Rojo gabumus rimuoti žodžius bei kurti frazes, Lisa pradėjo viską užsirašinėti. Ji įsitikina, kad berniukas pelnys didelę šlovę, tačiau netrukus ši viltis virsta pavojinga manija...

Rubrikoje „3 minutės iki kino“ filmą žiūrovams pristatys žurnalistė, laidų vedėja Živilė Kropaitė.

Dramą stebėti kviečiame ketvirtadienį per LRT PLIUS 21.30 val., o LRT mediatekoje juostą rasite dar 30 d. po filmo parodymo per televiziją.

Penktadienis, spalio 1 d.

Penktadienio vakarą, 21.30 val., LRT PLIUS „Europos kino“ rubrikoje Roy`aus Anderssono filmų retrospektyvos ciklą uždarys drama „Apie begalybę“ (Om det oandliga, rež. Roy Andersson, 2019 m.). Šis filmas tarptautiniame Venecijos kino festivalyje už geriausią režisūrą apdovanotas „Sidabrinio liūto“ prizu, o Europos kino akademijoje įvertintas prizu už specialius vaizdo efektus.

„Mano filmas suskirstytas į atskirus siužetus, trumpo metražo filmukus, sujungtus vieno pasakotojo. Su kuo galėčiau tai palyginti? Įkvėpimo sėmiausi iš garsaus literatūros kūrinio „Tūkstantis ir viena naktis“ – tai istorijos, kurias Šahrazada pasakojo savo vyrui valdovui, siekdama atitolinti mirties bausmę.

Ji kiekvieną naktį pasakojo savo istorijas ir nutraukdavo pasakojimą pačioje įdomiausioje vietoje, kad klausytojas norėtų išgirsti tęsinį. Galų gale, valdovas atšaukė įsakymą dėl bausmės. Mano istorijas taip pat pasakoja moteris – gal ji reali, o gal tai angelas“, – viename interviu kalbėjo režisierius R. Anderssonas.

Filme senovės graikų mitų įkvėptas pasakotojas tarsi per švelnią sapno miglą vedžioja žiūrovus po žmogaus gyvenimo grožį ir žiaurumą. Nereikšmingos kasdienybės akimirkos pasiveja istorinius įvykius ir stoja greta. Režisierius pabrėžia, kad atidumas žmogaus silpnumui šiandien kaip niekada aktualus, nes skatina jautrumą ir užuojautą. Tai humanistinis apmąstymas apie žmogų, jo didybę ir trapumą, banalumą ir žavesį, žiaurumą ir grožį.

Dramą stebėkite 21.30 val. per LRT PLIUS. Po premjeros juostą rasti LRT mediatekoje bus galima dar 14 dienų.

Artimiau susipažinti su garsiuoju švedų režisieriumi R. Anderssonu galėsitė dokumentiniame filme „Manijos iš antro aukšto“ (Obsessions du deuxieme etage, rež. Nicolas Schmerkin, 2000 m.).

Juostoje atskleidžiamas magiškas ir ironiškas R. Anderssono portretas. Čia kalbama apie kūrėjo manijas, kurios tapo jo stulbinamai neįprasto projekto „Dainos iš antro aukšto“ ištakomis, o vėliau atkeliavo ir į kitus jo kūrinius. Dvidešimt metų apmąstymų ir kūrybos, o tada – ketveri metai, skirti nufilmuoti šedevrą unikaliu būdu. Tai – filmas-susitikimas su režisieriumi, kritikų dažnai vadinamu Šiaurės šalių Kubricku, maištininku, kovojančiu dėl kiekvieno individo atsakomybės ir visuotinio žmoniškumo.

Juosta bus rodoma 22.50 val. per LRT PLIUS. Po premjeros filmą peržiūrėti dar 60 dienų bus galima LRT mediatekoje.

Per LRT TELEVIZIJĄ 23.10 val. kviečiame stebėti istorinę veiksmo dramą „Piligrimas“ (Pilgrimage, rež. Brendan Muldowney, 2017 m.). Juosta apdovanota Airijos kino ir televizijos prizu už geriausią garso takelį.

Istorija nukelia į 1209 metų Airijos salą pasaulio pakraštyje. Nedidelė vienuolių grupelė vyksta į priverstinę piligriminę kelionę į Romą. Kelionės tikslas – nugabenti šventąjį akmenį, vieną iš apaštalų kankinimo priemonių. Misijos metu vis augantys negailestingi normanų užpuolimai bei kiti didžiuliai pavojai atskleidžia tikrąją materialinę, politinę ir religinę šventosios relikvijos vertę.

Šeštadienis, spalio 2 d.

„Kino žvaigdžių alėjos“ rubrikoje – „Oskarui“ už geriausią montažą nuominuota veiksmo komedija „Šerifas ir Banditas“ (Smokey and the Bandit, rež. Hal Needham, 1977 m.).

Buvęs automobilių lenktynininkas, dabar smulkus nusikaltėlis, pravarde Banditas, susilažinęs apsiima pervežti kontrabandinį krovinį iš Teksaso į Atlantą per labai trumpą laiką. Jo tikslas – nukreipti policijos dėmesį ir pažeisti visas įmanomas eismo taisykles, kad tuo metu jo sąjungininkas saugiai pergabentų nelegalų krovinį.

Tačiau pakeliui Banditas pasiima pabėgusią nuo jaunikio nuotaką Keri, turėjusią tapti vietinio šerifo marčia. Taip prasideda įspūdingos ne tik kontrabandininkų, bet ir pabėgusios nuotakos gaudynės...

Filmą, kupiną efektingų kelio lenktynių ir triukų, stebėkite 21 val. per LRT PLIUS.

Šeštadienio vakarą LRT TELEVIZIJOJE tęs mistinė drama „Džo Bleko viešnagė“ (Meet Joe Black, rež. Martin Brest, 1998 m.) su legendinėmis Holivudo žvaigždėmis: Bradu Pittu, Anthony Hopkinus, Claire Forlani. Filmas sukurtas pagal populiarią Alberto Casellos pjesę „Mirtis eina atostogauti“.

Ramų turtingo ir galingo medijų magnato Viljamo Parišo gyvenimą sename gimtinės dvare sudrumsčia paslaptingo jauno vyro, prisistačiusio Džo Bleku, pasirodymas. Įgavusi žavaus jaunuolio pavidalą, Mirtis atkeliauja į pasaulį norėdama sužinoti, kaip gyvena ir ką jaučia žmonės. Todėl pasiūlo sandorį turtingajam verslininkui: atidės jo paskutiniąją valandą, jei šis surengs ekskursiją po gyvenimą. Viskas klostosi gerai, kol į Džo kūną įsikūnijusi Mirtis pamilsta magnato gražuolę dukterį.

Juostą kviečiame stebėti 22.10 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Sekmadienis, spalio 3 d.

Sekmadienio vakarui rekomenduojame romantinę dramą „Begalinė meilė“ (Endless Love, rež. Shana Feste, 2014 m.). Ši juosta – žymaus italų režisieriaus Franco Zeffirelli 1981 m. sukurto to paties pavadinimo filmo perdirbinys pagal populiarią Scotto Spencerio apysaką.

Istorija žiūrovus nukelia į saulėtas Jungtines Amerikos Valstijas, kur vieną dieną penkiolikmetė Džeidė sutinka žavingą gražuolį Deividą Akselrodą. Ji – stropi mokinė iš pasiturinčios šeimos, o jis – padūkėlis, kurio didžiausia aistra – automobiliai. Tarp šių jaunuolių įsižiebusi meilė pasmerkiama tiek visuomenėje, tiek Džeidės šeimoje.

Nepaisydami draudimų, jaunuoliai, mėgaudamiesi akimirkomis drauge, nė nenutuokia, kad jųdviejų santykiai gali baigtis nelaime: juk Deividas turi nemažai paslapčių iš audringos praeities...

Dramą žiūrėkite 21.50 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt