Tavo LRT

2016.10.06 19:55

Tęsiasi P. Abukevičiaus konkursas: LRT laukia filmų apie Lietuvos gamtą

Tęsiasi Petro Abukevičiaus vardo konkursas. Filmų apie Lietuvos gamtą, sukurtų per pastaruosius trejus kalendorinius metus, autoriai kviečiami pateikti savo darbus Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai.

P. Abukevičiaus premiją 1998 m. įsteigė Aplinkos ir Kultūros ministerijos, bendradarbiaudamos su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija, žymiam režisieriui ir operatoriui, gyvosios gamtos dainiui P. Abukevičiui atminti ir siekiant skatinti kino kūrėjus tęsti jo tradicijas. Ji skiriama kas dvejus metus (lyginiais kalendoriniais metais) video ar kino filmo apie Lietuvos gamtą ir gamtos apsaugą kūrėjams ir jų kūrybinei grupei.

Premijos dydis – 5 tūkst. eurų. Vertinimo kriterijus ir premijos skyrimo tvarką numato jos nuostatai. Juos galima perskaityti paspaudus šią nuorodą.

Pirmasis P. Abukevičiaus premija buvo apdovanotas ir dukart pamečiui ją pelnė žinomas dokumentinių filmų apie gamtą autorius Vytautas Jankevičius ir jo kūrybinės grupės nariai Romantė Vyšniauskienė bei Vidmantas Blažys, kuris tapo laureatu ir 2014 metais. Vytautui Jankevičiui premija buvo skirta ir 2012 m.

Šią premiją taip pat pelnė Kęstutis Verbickas, Vytautas Vitkauskas, Gintautas Alekna, Birutė Bražinskaitė, Kastytis Mačiūnas, Eugenijus Drobelis, Jonas Bilinskas, Mindaugas Survila, Mantas Jancevičius, Valdas Mikolaitis, Akvilė Anglickaitė, Irma Stanaitytė ir Selemonas Paltanavičius.

Pokalbis su S. Paltanavičiumi apie konkursą – įraše.