Tavo LRT

2021.09.27 17:21

Algis Kriščiūnas: gyvenimas – didžiausia dovana, kurią gavome

LRT.lt2021.09.27 17:21

Algis Kriščiūnas, muzikantas, fotografas, tapytojas, buvęs legendinės grupės „Foje“ būgnininkas, savo menines ambicijas sėkmingai realizavęs fotografijoje ir tapyboje, šiandien gyvena pakankamai ramų pripažinto menininko gyvenimą. Pusę metų su šeima praleidžiantis saulėtoje Ispanijos saloje, šiltuoju metų laiku gyvendamas Lietuvos pajūryje, atsakydamas į Nomedos užduotą klausimą Algis teigia namais galįs pavadinti tiktai tą vietą, kur gyvena mylimi žmonės.

Vaikystėje vasaras kaime šalia Telšių leisdavęs Algis jautėsi tikras žemaitis. Prisimena, kad sugrįžus į Vilnių reikėdavę iš naujo mokytis lietuviškai. Muzika susidomėjo besimokydamas Vilniaus Antakalnio vidurinėje mokykloje, piešti ir fotografuoti pradėjo dar anksčiau. Pasibaigus muzikinei karjerai, tapo populiarių žurnalų fotografu, vėliau autoriumi. Fotografijos žurnaluose, reklamos leidiniuose visuomet pasižymėdavo išskirtiniu stiliumi, autoriaus braižas atpažįstamas iškart. Užkietėjęs darboholikas, prisipažįsta, kad 24 valandų paroje nuolat trūkdavę. Darbų ir užsakymų kiekis didėjo nelyg sniego lavina, poilsio ir miego nepakakdavę. Sėkmė, lydėjusi Algio Kriščiūno darbus, turėjo savo kainą.

„Buvo laikas, kai iki manęs ataidėdavo istorijos apie karštakošį perfekcionistą kultinį fotografą Algį Kriščiūną, galintį pakelti audrą dėl nieko“, – pasakoja laidos vedėja Nomeda Marčėnaitė. Vieną dieną virtualybėje pamačiau, kad jis su šeima išsikraustė į Fuerteventūrą ir, sprendžiant iš įrašų socialiniuose tinkluose, tą niurzgą jis paliko išvykdamas. O tada, paveikslas po paveikslo, įrašas po įrašo, pamilau tą žmogų už jo drąsą keistis pačiam ir keisti pasaulį aplink save. Panorau sužinoti kaip vyksta tokie esminiai perversmai ir pakviečiau Algį pasivažinėti.

Nomedos pašnekovas prisipažįsta buvęs tikrai blogas žmogus, pirmiausia pats sau. Nuo išskirtinio perfekcionizmo ir noro viską padaryti pačiam vyrą užpuolė vidutinio amžiaus krizė, o kartu su ja mirties baimė, depresija, nerimas ir panikos atakos. Šiandien žvelgdamas iš laiko perspektyvos, Algis sako, kad persikėlus gyventi į salą, gyvenimas susitvarkė. Dėkodamas šeimai už nuolatinį palaikymą ir buvimą kartu, sako dabar galintis užsiimti mėgstama veikla, skirti daugiau laiko sau ir šeimai, sugebantis įsiklausyti į save ir artimuosius.

Rytinis arbatos puodelis, ilgi pasivaikščiojimai gamtoje, dar geriau bėgimas arba važinėjimas dviračiu atpalaiduoja ir įkvepia prasmingai darbo dienai. Istorijos, kurias žymus vyras pasakoja ne tik savo fotografijomis ar paveikslais, duodamas interviu ir rašydamas socialiniuose tinkluose skatina žiūrovus ar skaitytojus neužsibūti savo nerimo labirintuose, nebijoti pakeisti profesiją ar aplinką ir keistis pačiam. „Gyvenimas yra didžiausia dovana, kurią gavome, todėl nebijokime gyventi”, – sako menininkas Algis Kriščiūnas.

Kokiu vardu vaikystėje suaugusieji šaukdavo Algį? Kodėl prieš eidamas miegoti jis apsiaudavo slidininko batus? Kokius darbus Algiui yra tekę dirbti prieš tampant pripažintu menininku, sužinosite pažiūrėję Nomedos Marčėnaitės vedamą laidą „Kur važiuojam?“. Pokalbių laida transliuojama kiekvieną antradienį portale LRT.lt.

Visus laidų „Kur važiuojam?“ su Nomeda Marčėnaite įrašus galima rasti LRT mediatekoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt