Tavo LRT

2021.09.27 16:47

Gimtadienio proga LRT KLASIKA vienai dienai persikelia į MO

LRT.lt2021.09.27 16:47

Rugsėjo 30 dieną LRT KLASIKA savo klausytojus kviečia į MO muziejų, kuriame susirinkusiųjų bei LRT KLASIKOS radijo klausytojų ir žiūrovų laukia speciali pokalbių laidų bei muzikinių pasirodymų programa. Šventinės programos pagrindinė tema – pokyčiai.

Proginėse laidose nuo 7 valandos ryto iki 20 valandos vakaro svečiuosis skirtingų sričių kultūros atstovai, į šventinę „Ryto allegro“ laidą atvyks ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, muzikinėse laidose skambės grupės „Subtilu-Z“, atlikėjų Agnės Matulevičiūtės ir Edvio Kopcevo, Roko Kašėtos pasirodymai, LRT KLASIKOS klausytojai taip pat turės galimybę išgirsti Valstybinį Vilniaus kvartetą bei merginų vokalinį ansamblį „Melos“.

„18-ojo gimtadienio proga įsikursime kultūros epicentre – MO muziejuje – ir perkelsime ten visos dienos programą, todėl kviečiame joje būti ir klausyti gyvai. Dienos laidas jungianti tema – kaip kūrinys ar reiškinys tampa klasika, o laida „Pakeliui su klasika“ gvildens krizės lemiamus pokyčius ir galimybes, klaus ar iš tiesų keičiamės, ar tai tik krizės negandų padiktuotas nenuoširdus pažadas.

Gyvai skambės ir muzika – koncertuose vidudienį ir „Klasikos koncertų salėje“ gyvai pasirodys Valstybinis Vilniaus kvartetas ir merginų ansamblis „Melos“. Mūsų klausytojai ir vedėjai jau priprato prie minties, kad radijas yra plati scena kultūrai, joje pasirodome ne tik su transliuojamu turiniu, bet ir mūsų pačių kurtais projektais, todėl tikimės, kad LRT KLASIKA ir toliau išliks ne tik transliuotoju, bet ir kultūros turinio iniciatoriumi ir kūrėju“, – teigia LRT KLASIKOS vadovas Julijus Grickevičius.

Speciali 13-os valandų laidų transliaciją iš MO muziejaus rugsėjo 30 dieną 7.00-20.00 val. bus transliuojama vaizdu portale LRT.lt, taip pat transliaciją bus galima girdėti per radiją LRT KLASIKĄ bei saugiai, laikantis MO muziejaus saugumo reikalavimų, stebėti gyvai atvykus į MO muziejų.

LRT KLASIKOS programa MO muziejuje:

07:05 „Ryto allegro“. Kaip kūrinys ar reiškinys tampa klasika?

Kodėl vieni dailės kūriniai tampa klasika, o kiti nueina užmarštin? Vedėja Inesa Rinkevičiūtė kalbins menotyrininkę dr. Ramutę Rachlevičiūtę.

Kuo skiriasi senoji ir naujoji lietuviško kino mokykla? Vedėja Karolina Bieliauskaitė kalbins kino istorikę Sonatą Žalneravičiūtę ir režisierę Mariją Kavtaradzę.

Tarp šiandienos problematikos ir amžinųjų klausimų: koks teatras nesensta? Vedėja Indrė Kaminckaitė kalbins teatro režisierius Kamilę Gudmonaitę ir Gintarą Varną.

Kokios Lietuvos kultūros politikos problemos laukia neatidėliotinų sprendimų? Marius kalbins LR seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę – Nielsen.

09:05 „Intermezzo“

10:05 „Garso ekspedicija“. „Twenty Fingers Duo“ pristatys Kristupo Bubnelio kūrinių premjeras ir dueto naują albumą – MO muziejuje gyvai gros Lora Kmieliauskaitė. Laidos vedėja Rasa Murauskaitė.

10:35 „Intermezzo“

11:05 „Pirmas sakinys“. Laidoje – apie grupės „Solo ansamblis“ dainų tekstus: ką ir kodėl dainuoja ši muzikos grupė, ir kaip dainų žodžiai veikia jos skambesį? Pokalbis apie žodžius muzikoje ir tekstus po koncertų. Laidos vedėjai Tomas Vaiseta ir Mindaugas Nastaravičius.

12:00 „Pietų meto koncertas“. Gyva muzika iš MO muziejaus – Valstybinis Vilniaus kvartetas. Programoje – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir Erwino Schullhoffo kūriniai.

13:05 „Ars musica“. Vedėja Jūratė Vičienė

14:00 „Santara. Laida apie Lietuvos žydus“. Vedėja Olga Ugriumova

14:30 „Santara. Laida lenkų kalba“

15:05 „Homo cultus. Posūkiai ir perspektyvos“. Pokalbis su Lietuvos kultūros pirmininke Asta Pakarklyte. Laidos vedėja Skaidra Trilupaitytė.

16:05 „Pakeliui su klasika“. „Pakeliui su klasika“ – permainos politikoje, atminties reaktualizavime ir kultūros suvokime. Laidos vedėjai Rasa Murauskaitė, Julijus Grickevičius, Marius Eidukonis, Gabija Narušytė, Jolanta Kryževičienė, Gerūta Griniūtė, Indrė Kaminckaitė, Kotryna Lingienė.

Krizės: prielaida žadėti ar keistis?

Politinės ir ekonominės krizės keičia viena kitą, o kaip tai veikia kultūros lauką? LRT KLASIKOS gimtadienio studijoje – aktorė, Nepriklausomybės akto signatarė Nijolė Oželytė.

Kodėl gyvenant čia ir dabar mums galėtų būti svarbūs archyvai? Kokius pamirštus dalykus galime atrasti? Apie tai kalba LRT Mediatekos ir archyvų skyriaus vyriausiasis archyvaras Jonas Korys ir režisierius Karolis Kaupinis

Alternatyvi, pogrindžio, elitinė kultūra: ar besitrinant riboms dar verta svaidytis šiomis sąvokomis?

18:12 „Kitas laikas“. Vedėjas Domantas Razauskas

19:05 „Klasikos koncertų salė“. Vedėja Rasa Murauskaitė

Naujosios vokalinės muzikos ansamblis „Melos“ atliks programą „Minimal Voices“ – tai kompozicijos iš pirmojo kolektyvo albumo, kurių autoriai – Rytis Mažulis, Agnė Mažulienė, Karolina Kapustaitė ir Dominykas Digimas. Didžioji dalis albume skambančių kompozicijų buvo sukurtos „Melos“ užsakymu. Minimalistinę, arba, kaip patys autoriai įvardija, redukuotą, estetiką vienijančią muzikinę programą įkvėpė Ryčio Mažulio vokaliniai kanonai.

Transliaciją kviečiame stebėti portale LRT.lt arba gyvai MO muziejuje. Speciali programa taip pat transliuojama LRT KLASIKOS radijo eteryje.

LRT KLASIKOS programa pradėta transliuoti 1956 m. kaip Lietuvos radijo antroji programa. LRT KLASIKOS gimtadienis skaičiuojamas nuo 2003 metų rugsėjo 29 d., kuomet radijo programos pavadinimas buvo pakeistas į „Klasika“, o 2012 m. liepos 27 d. – į LRT KLASIKA.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt