Tavo LRT

2021.09.24 15:59

Londone lietuvius žiemą ir vasarą buria meilė motociklams

LRT.lt2021.09.24 15:59

„Jūs esate Bektone, prie Kostos, įprastai čia susirenka daug motociklininkų iš Lietuvos“, – sako Evaldas automobilių aikštelėje prie didelių parduotuvių ir kavinių, kur kiekvieną penktadienio vakarą susitinka būrys dviračiam transportui neabejingų bendraminčių lietuvių. Čia groja lietuviška muzika, liejasi šnekos ir juokas, o kartais ir pakvimpa lietuviškais valgiais.

Šiaulietis Evaldas – vienas iš pastovių lietuviškų susirinkimų dalyvių. Į Londoną jis atvyko ieškoti geresnio gyvenimo. Iš kelių pažįstamų, vyras išgirdo kalbas, kad penktadienio vakarais derėtų atvykti prie šios kavinės, nes čia galės sutikti daug įdomių žmonių. Nuo pat pirmo atvažiavimo jis suprato, kad čia lankysis reguliariai. „Visi nori pakeist aplinką ir užsimiršt tą darbo savaitę. O kai kam tai – visas gyvenimas, nes čia važiuoja visus metus“, – sekmadienį LRT PLIUS laidoje „Širdyje lietuvis“ pasakos Evaldas.

Nei alkoholio, nei triukšmingų vakarėlių čia niekada nebūna. Evaldas savo bendraminčius apibūdina kaip rimtus, atsakingus, daug darbų ir įsipareigojimų turinčius žmones, kurie tiesiog nori ramiai praleisti vakarą su įdomiomis kalbomis apie transporto priemones.

Į tokius susitikimus renkasi ne tik vyrai. Čia atvyksta visos šeimos, atsiveža ir vaikus. Jiems – tai didžiausia savaitės atrakcija. „Mano vaikas čia kiekvieną penktadienį būna. Jis žino, kad atvažiuos į Kostą ir gers limonadą, ir penktadienio jis laukia, kaip ir tėvas“, – juokiasi kartu su vyru čia užsukanti Renata.

Taip pat laidoje:

25-is metus Niujorke gyvenantis menininkas Vytenis Jankūnas, tiltus tarp Amerikos ir Lietuvos tiesia fotografijomis.

Daugiau nei pusę milijono lietuvių nuo vieno vandenyno kranto iki kito vienijanti Jungtinių Valstijų bendruomenė švenčia 70-ąjį jubiliejų. Nuo vienybės medžio, sporto žaidynių iki vietinio seimo ir prezidento rinkimų.

„Sagos apie Lietuvą“ autoriai išvykusių lietuvių upę atplukdė į Seimą. Nori paskatinti politikus susimąstyti ir kviesti tautiečius atgal.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt