Tavo LRT

2021.09.23 15:54

Architektai pateikė geriausias savo idėjas naujajam LRT pastatui

LRT.lt2021.09.23 15:54

Liepos mėnesį VšĮ Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT) paskelbė architektūros konkursą LRT naujai būstinei, esančiai S. Konarskio g. 49. Rugsėjo 23 d. buvo paskutinė darbų pateikimo diena, po kurios paaiškėjo, kad konkurse dalyvauja 5 dalyviai, laiku pateikę darbus. Spalio pradžioje numatytas komisijos posėdis, galutinį nugalėtoją numatoma skelbti lapkričio mėnesį.

Komisija svarstys pateiktus darbus ir bus balsuojama dėl geriausios architektūrinės idėjos. Tikimasi, kad naujasis LRT pastatas bus funkcionaliai pritaikytas skirtingoms medijoms, orientuotas į esamus darbuotojų poreikius, tačiau apimantis ir medijos pokyčius ateityje.

„Užduotis architektams tikrai nebuvo lengva. Konkurso pradžioje akcentavome, kad visuomeninis transliuotojas po vienu stogu apima tris skirtingas žiniasklaidos platformas: televiziją, radiją ir portalą. Į architektūrinę idėją turi būti sujungta daug svarbių aspektų: nuo funkcionalios bei įkvepiančios darbo aplinkos iki modernaus, energetiškai efektyvaus, tvaraus ir gamtą tausojančio pastato.

Dėkojame visiems dalyviams, kurie pateikė savo idėjas – komisijos laukia tikrai sunkus darbas priimant sprendimą“, – teigia LRT Administravimo ir veiklos vystymo departamento vadovas Tomas Rytel.

Konkurso metu pateiktus projektus vertins komisija, kurią sudaro: komisijos pirmininkas architektas Mindaugas Pakalnis, architektas Gintaras Balčytis, architektė urbanistė Irena Kliobavičiūtė, architektas Audrius Ambrasas, LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, LRT tarybos pirmininkas Liudvikas Gadeikis, LRT Administravimo ir veiklos vystymo departamento vadovas Tomas Rytel.

Taip pat LRT grupė, kuri vertins pastato funkcionalumą skirtingoms medijoms, sudaryta iš televizijos, radijo, naujienų tarnybos departamentų atstovų.

Jau kitą savaitę visuomenė galės susipažinti su visais konkurso metu pateiktais darbais specialioje LRT būstinės projektui sukurtoje svetainėje.

LRT konkursą organizuoja kartu su partneriais Lietuvos architektų sąjunga. Pasirengimo darbai architektūriniam konkursui buvo pradėti pavasarį, siekiant sujungti LRT pastarųjų metų įdirbį, kaip nekilnojamojo turto racionalaus panaudojimo galimybių studija, kitų šalių visuomeninių transliuotojų pastatų funkcinių savybių analizė, dirbtuvės su išoriniais partneriais, bei Architektų sąjungos patirtį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt