Tavo LRT

2021.09.23 13:28

Naujame LRT OPUS sezone — 5 naujos laidos ir programos pokyčiai

LRT.lt2021.09.23 13:28

Alternatyviosios muzikos stotis LRT OPUS rugsėjo 27 dieną pradeda naują rudens sezoną, kuriame – penkios naujienos ir pokyčiai klausytojų pamėgtose laidose.

„Radijo stotį LRT OPUS klausytojai pamilsta dažniausiai dėl to, kad atranda čia negirdėtus ir netikėtus muzikos klodus. Bet alternatyva nėra tik muzika. Apie ją sukasi daug jaunų atlikėjų, kūrėjų, įdomių asmenybių, tad natūralu, kad be muzikos norisi ir platesnio matymo – kas vyksta užkulisiuose, kuo gyvena muzikantai, kur link juda viena ar kita alternatyvos kryptis, kas lieka už studijos durų“, – apie naujų laidų temų spektrą pasakoja LRT radijo departamento vadovas Giedrius Masalskis.

Rudens sezone prie LRT OPUS vedėjų komandos prisijungs ir radijo vedėjos kėdę išbandys atlikėja Daiva Starinskaitė, kuri klausytojus kvies susipažinti su moterų kurta ar atliekama muzika autorinėje laidoje „Daivos džemas“.

Naujas laidas pristatys ir LRT OPUS klausytojams puikiai pažįstami laidų vedėjai. Populiariosios muzikos apžvalgininkas, laidų vedėjas Ramūnas Zilnys pristatys atvirų pokalbių su muzikos pasaulio atstovais laidą „Be filtro“, Kristupas Naraškevičius laidoje „Sutemos“ trečiadienio vakarais kvies atrasti LRT OPUS eteryje rečiau girdimas alternatyviosios elektroninės ir instrumentinės muzikos sroves. Dar viena naujiena — Richardo Jonaičio laida „Ta eilutė“, kurioje laidų vedėjas kartu su dainų autoriais atskleis, ką reiškia tam tikra dainų teksto eilutė, o Donatas Šukelis kvies klausytojus garsu keliauti po skirtingus Lietuvos miestus ir susipažinti su jų kultūra laidoje „Rajonas“.

„Naujame sezone nebeliks kai kurių senų pokalbių laidų – pastarąsias keičia naujos, bet jas ves tie patys, klausytojų jau seniai pamilti laidų vedėjai, turintys dovaną prakalbinti net ir pačius uždariausius. Džiugu, kad išlaikome atlikėjų valandą, o nuo spalio kūrėjų gretas papildo Daiva Starinskaitė, savo dėmesį telksianti daugiausia į moterų muziką. Be to, savo muzikinių laidų programą ilginame – atsiranda 20 val. juosta šiokiadieniais, o joje – ir viena nauja laida. Taigi, naujajame sezone – daugiau muzikos, pokalbių apie alternatyviąją sceną bei jos užkulisius ir miesto kultūrą. Ir daugiau moteriškos energijos“, – sako LRT OPUS vadovė Evelina Kazakevičiūtė.

Nuo rugsėjo 27 keičiasi ir esamų LRT OPUS laidų vedėjai bei transliacijų laikai. Kasdieninę laidą „Dienos pulsas“ pirmadieniais ir antradieniais ves Tomas Lukaševičius, o trečiadieniais-penktadieniais radijo mikrofoną perims Kristupas Naraškevičius. Taip pat, naujame sezone laidą „Be problemų“ kasdien nuo 15 valandos ves Inga Ramoškaitė. Ketvirtadieniais skambėjusią laidą „Tarp gatvių“ nuo šiol LRT OPUS klausytojai girdės pirmadieniais, šią laidą ves Unė Liandzbergytė. Į eterį po vasaros atostogų sugrįžta praėjusio sezono laida „Garbanota banga“. „LRT OPUS koncertas“ nuo šiol skambės sekmadieniais 21 valandą, o Igno Klėjaus ir Gyčio Judžio laida „Mikstūra“ sekmadieniais nuo 19 valandos. Daugiau programos pokyčių rasite LRT OPUS programoje.

Naujame sezone vieną kartą per mėnesį klausytojai ir toliau girdės jaukius ciklo LRT OPUS PILNATIS koncertus.

Naujos LRT OPUS laidos:

Antradieniais 14:00 – „Ta eilutė“. Vedėjas Richardas Jonaitis.

„O mėnuly daug mokyklų, kur nemokamos bandelės“, „Mūsų garso takelis, monologas vėjo, jį surasime tyliausioje vietoje“, „O, mano upe, aš vėlei pas tave grįžau“. Tai – tekstai iš dainų, kurios jau tapo chrestomatinėmis. Apie ką galvojo kūrėjai, rašydami tekstus savo dainoms? Ką jais norėjo pasakyti? Kaip, praėjus keleriems metams nuo jų sukūrimo, tie tekstai skamba? Laidoje aiškinsimės dainų tekstų prigimtį.

Trečiadieniais 14:00 – „Be filtro“. Vedėjas Ramūnas Zilnys.

Naujoje laidoje skambės atviri pokalbiai su asmenybėmis, besisukančiomis alternatyviosios muzikos scenoje ir greta jos. Pokalbių metu laidos vedėjas Ramūnas Zilnys stengsis atskleisti muzikos pasaulio užkulisius ir suteikti galimybę iš arčiau pažinti žmones, kurių darbai kuria Lietuvos alternatyviosios muzikos sceną.

Trečiadieniais 20:00 – „Sutemos“. Vedėjas Kristupas Naraškevičius.

Laidos vedėjas klausytojus stengsis supažindinti su retai net ir LRT OPUS eteryje girdimomis alternatyviosios elektroninės ir instrumentinės muzikos srovėmis: intelligent dance music, future garage, neurofunk, hauntology. Tai – valanda gilios, miglotos, mįslingos muzikos ir pokalbių su jos autoriais.

Penktadieniais 19:00 – „Daivos džemas“. Vedėja Daiva Starinskaitė.

Atlikėjos Daivos Starinskaitės laida, kurioje ji maišys soulo, fanko, ritmenbliuzo, hiphopo ir džiazo stilių „uogienę“. Laidoje dėmesys bus telkiamas į moterų kurtą ir atliktą muziką. Jos vedėja žada neapsiriboti vien moterų kūryba, bet kiekvieną penktadienį laidoje laiko skirs tiek naujoms, tiek jau legendinėmis tapusioms „divoms“.

Sekmadieniais 14:00 – „Rajonas“. Vedėjas Donatas Šukelis.

Rajonas – tai laida, kviesianti kartu pakeliauti po miestus ir iš ten gyvenančių ar gyvenusių žmonių perspektyvos pažvelgti į miegamuosius ar pramoninius rajonus. Rajonas padės atskleisti laidos herojaus portretą, jo istoriją ir gyvenimo paslapčių.

LRT OPUS klausykite ir portale LRT.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt