Tavo LRT

2016.10.03 16:50

„Laisvės kaina. Savanoriai“ suvaidinęs M. Repšys: pagaliau buvau ne visiškas „blogietis“

Naujame LRT TELEVIZIJOS seriale „Laisvės kaina. Savanoriai“ vaizduojamas Lietuvos kelias į nepriklausomybę. Jauną Lietuvos valstybę ginklu gynė ne tik valstiečiai, bet ir mokytojai ar menininkai. Televizijos žiūrovams kaip blogiukas puikiai pažįstamas aktorius Marius Repšys džiaugėsi, kad pagaliau galėjo įkūnyti visiškai kitokį tipažą.

„Mano personažas vardu Pranas. Jis yra stambus ūkininkas, po tėvų mirties paveldėjo ūkį. Jis nėra nei teigiamas, nei neigiamas personažas. Dėl to esu labai patenkintas, nes visur vaidinu arba visiškus blogiukus, arba labai tegiamus personažus, o šis vaidmuo man buvo iššūkis. Aš jį priėmiau, o kaip seksis – pamatysim“, – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ komandai pasakojo aktorius.

Seriale remiamasi tikrais įvykiais, tačiau istorinės asmenybės nėra pagrindiniai kūrinio herojai. Režisieuriaus Sauliaus Balandžio teigimu, jam svarbiausia buvo papasakoti apie paprastų žmonių likimus.

„Seriale pasakojama apie mūsų valstybės kūrimąsi per paprastų žmonių likimus. Žinoma, dalyvauja ir istorinės asmenybės, bet man buvo įdomiausia, kaip ta visa istorija palietė paprastus žmones, kaip jie nulėmė tos istorijos kūrimąsi ir raidą“, – tikina režisierius.

Istorinio serialo filmavimo darbai truko net pusę metų. Pasak prodiuserio Povilo Skaisgirio, sudėtingiausia buvo atkurti autentišką tarpukario aplinką.  

„Svarbiausias dalykas yra kostiumai, lokacijos, nes norėjome, kad viskas atitiktų tą laikmetį. Dailininkai domėjosi, kaip viskas atrodė anksčiau – uniformos, drabužiai, stiliai. Laikotarpiu, kuris vaizduojamas seriale, praėjo trys skirtingų drabužių stilių epochos, tai buvo turbūt sunkiausias iššūkis“, – pasakoja prodiuseris.

Seriale vaizduojami Lietuvos įvykiai nuo 1918-ųjų iki 39-ųjų. Scenos filmuotos daugelyje unikalių ir tą laiką atitinkančių Lietuvos vietų. Dailininkės Neringos Baciuškaitės teigimu, sunkiausias darbas buvo atkurti eksterjerus bei pasiruošti filmavimams.

„Kuriant filmą įsirengti lokaciją yra skirtos dvi dienos, o filmuojant serialą visi pasiruošimo darbai turi būti atlikti kur kas greičiau – į lokaciją patenki likus valandai iki filmavimo. Viską sukrauti reikia labai operatyviai, per itin trumpą laiką“, – aiškina dailininkė.

Plačiau – vaizdo reportaže.