Tavo LRT

2021.09.21 10:42

Gera žinia architektūros mylėtojams: LRT PLIUS eteryje – unikalios dokumentikos rinkinys

LRT.lt2021.09.21 10:42

Jau nuo rugsėjo 22 d. naujų pažinimų ir atradimų sezoną papildo LRT PLIUS dokumentinių filmų ciklai apie architektūrą, kviesiantys kiekvieną trečiadienį 19.30 val. susipažinti su žymiausiais pasaulio architektais, koncertų salių architektūra bei inžinerijos menu.

Anot LRT kultūros turinio redaktorės Agnės Biliūnaitės, populiarėjančios architektūrinės ekskursijos į skirtingų epochų pastatus, aštrėjantys visuomenės debatai dėl viešųjų erdvių, paveldo pritaikymo ir naujų miesto pastatų atspindi visuomenės žinių poreikį. Miestiečiams ir piliečiams yra aktualu ir svarbu, kaip kuriama erdvė, kurioje gyvename, kokia ji turėtų būti, kad būtume laimingesni, kaip gimsta skirtingi architektūriniai objektai, kokia architektūra buvo kuriama vakar ir kokią kursime rytoj. LRT eteryje siekiame skirti daugiau dėmesio architektūros, dizaino, inžinerijos temoms.

Pirmą kartą LRT PLIUS eteryje pristatoma architektūros dokumentikos rubrika – filmų rinktinė apie architektūros genijus: moderniosios architektūros kūrėją suomį Alvarą Aalto, į 100 įtakingiausių planetos žmonių sąrašą įtrauktą architektūros inovatorių daną Bjarke Ingelsą bei vieną sėkmingiausių Europos architektų austrą Wolfą D. Prixą. Šį rinkinį pratęs dvi juostos, skirtos koncertų salių architektūrai. Filme „Apie vynuogyną ir batų dėžutę“ pasakojama nepaprastai įdomi ir sudėtinga koncertų salių akustikos istorija, o ciklo pabaigos akcentas – juosta, užfiksavusi Hamburgo filharmonijos statybas, trukusias 10 m.

„Reaguodami į tai, kad šiuo metu Lietuvoje vyksta net dviejų naujų koncertų salių – M. K. Čiurlionio koncertų salės upės pakrantėje Kaune ir Nacionalinės koncertų salės ant Tauro kalno Vilniuje – projektavimo ir statybų darbai, siekiame praplėsti kontekstą ir pasidomėti, kaip tai vyksta pasaulyje, ką apie tai kalba šios srities specialistai”, – pristatydama ciklą pasakojo A. Biliūnaitė.

Rugsėjo 22 d., trečiadienį, kviečiame žiūrėti dokumentinį filmą „Architektas Alvaras Aaltas“, kurio centre – viena esminių skandinaviškojo dizaino asmenybių, vienas didžiausių moderniosios architektūros kūrėjų bei jo žmona ir bendražygė Aino Aalto. Jiedu drauge kūrė humanistinę viziją, kurios esmė – dizaino centre esantis žmogus. Pradėję nuo baldų dizaino ilgainiui perėjo prie didžiulių architektūrinių projektų. Jie padarė stiprią įtaką didžiosioms modernaus meno ir dizaino ikonoms. Kinematografinė kelionė kviečia aplankyti biblioteką Rusijoje, privatų meno kolekcionieriaus namą netoli Paryžiaus, paviljoną Venecijoje ir kitus visame pasaulyje išsibarsčiusius A. Aalto projektuotus pastatus. Filme panaudota daug iki tol nematytos archyvinės medžiagos, pasakojama šios ypatingos poros meilės istorija ir didžiulė aistra žmogiško mastelio architektūrai.

Dar 30 d. po juostų parodymo per LRT PLIUS eterį jas peržiūrėti bus galima ir LRT.lt mediatekoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt