Tavo LRT

2016.10.01 14:33

Projekte „Tikri vyrai“ žurnalistė N. Skrudupaitė nukentėjo nuo elektrošoko

LRT.lt 2016.10.01 14:33

Būrys žinomų Lietuvos žmonių savo kailiu pajuto, ką reiškia pulti ir gintis, aiškinantis santykius kumščių pagalba. Ir net ne su priešu, o su savo paties bičiuliu, ginkluotu tikru elektrošoku. Būtent į tokias pratybas pateko LRT TELEVIZIJOS projekto „Tikri vyrai“ dalyviai, kurie Lietuvos kariuomenėje mokosi visų kariui būtinų įgūdžių, o tarp jų – ir kovinės gynybos bei kovos be taisyklių.

Daugelį įbaugino dar prieš pratybas vykęs įvadas, kurio metu štabo seržantas specialistas Dainius Vyturys detaliai pasakojo, kaip kovoje kuo efektyviau panaudoti peilį. „Pradžioje dar nebuvo taip baisu, bet sulig kiekvienu pamokymu, kaip reikia pasukinėti žaizdoje peilį, kaip reikia vožti su buože per galvą – darėsi vis labiau ir labiau nejauku, man nepatinka tokie dalykai“, – neslėpė žurnalistė Eglė Bučelytė.

„Tikrai nėjau čia tam, kad mane trankytų elektra. Ar kad pats kokią Bučelytę trankyčiau elektra. Ar aš noriu tai daryti? Ne. Ar aš noriu, kad man taip darytų? Ne“, – susierzinimo neslėpė ir žurnalistas Saugirdas Vaitulionis.

Pirmieji į dvikovą stojo verslininkas ir reperis Vytautas Medineckas-Ironvytas bei atlikėjas Donatas Čižauskas. „Prieš tave stovi tavo bičiulis, su kuriuo pokštauji, su kuriuo čia gerai leidi laiką... Faktas, kad kovą pradedi ne iš visų jėgų. Pradžioje pradedi tarsi žaisti, bet greit tave užvaldo tas azartas, tas adrenalinas – tau užvožė, tada tu užvoži, ir kažkaip prasideda tas judėjimas“, – įspūdžiais dalinosi Ironvytas.

Tačiau labiausiai visus nustebino žurnalistė Neringa Skrudupaitė – ji buvo vienintelė moteris, kuri pasiryžo išbandyti kovą be taisyklių. Be to, jai teko kovoti ne su vienu iš savo kolegų, o su stipriausiu varžovu – pačiu kovinės savigynos specialistu D. Vyturiu. „Dažnai sakau – jei turi galimybę išbandyti, tai turi ją išbandyti, nes kitos galimybės gali tiesiog nebūti, ir tu niekada nepateksi į tokią situaciją“, – kalbėjo N. Skrudupaitė.

Nors daugelis dalyvių, o tarp jų ir pati N. Skrudupaitė tikėjosi, kad instruktorius žurnalistę kovoje truputį pasaugos, jau pats pirmasis smūgis pataikė moteriai į galvą. Nuo smūgio jėgos N. Skrudupaitė gerokai ložtelėjo atbulomis, tačiau moteris nepasidavė, ir netrukus buvo ištraukti elektrošokai. Ar žurnalistė nepasigailės savo drąsaus žingsnio ir ar kovoje gauti smūgiai nesutrukdys jai tęsti savo dalyvimo projekte?

Visi atsakymai ir žinomų žmonių patirtys kariuomenėje – jau šį sekmadienį 16:30 per LRT TELEVIZIJĄ.