Tavo LRT

2021.09.20 13:56

LRT kino gide – tikrų įvykių įkvėpta lakūno istorija ir pirmąjį „Oskarą“ Gary`iui Oldmanui atnešęs vaidmuo

LRT.lt2021.09.20 13:56

Šią savaitę LRT kino gidas rekomenduoja nepraleisti vokiškuose festivaliuose sužibėjusios juostos „Lara“ ir „Auksinio liūto“ apdovanojimą pelniusios Roy`aus Anderssono komiškos dramos „Balandis tupėjo ant šakos ir mąstė apie būtį“. „Kino žvaigždžių alėjos“ rubrikoje matysite biografinę dramą „Geiblas ir Lombard“, o per LRT TELEVIZIJĄ – žymiausiais pasaulio apdovanojimais įvertintą dramą „Tamsiausia valanda“.

Ketvirtadienis, rugsėjo 23 d.

„Elito kino“ rubrikoje šią savaitę – vokiečių drama „Lara“ (Lara, rež. Jan Ole Gerster, 2019 m.). Miuncheno ir Bavarijos filmų festivaliuose juosta įvertinta už geriausią režisūrą bei muziką, o aktorė Corinna Harfouch apdovanota už geriausią moters vaidmenį.

Legendinė vokiečių aktorė Corinna Harfouch preciziškai atskleidžia prieštaringą savo gyvenimo atsisakiusios moters ir motinos portretą. Lara ruošiasi švęsti šešiasdešimtąjį gimtadienį. Vakare jos laukia įvykis, dėl kurio nedvejodama paaukojo savo talentą, – jos sūnus atliks svarbų solinį fortepijono rečitalį.

Tačiau dėl sunkaus, ambicingo, griežto charakterio nuo jos nusisuko ne tik muzikos bendruomenė, bet ir visą vaikystę motinos priespaudą kentęs sūnus Viktoras...

„Lara nėra pianistė. Negali būti pianistu negrodamas. Muzikantę joje nužudė per didelis reiklumas sau. Ji taip rimtai mąstė apie klasikinės muzikos pasaulį, kad nebepajėgė groti. Jos pasaulyje viskas arba juoda, arba balta.

Lara prasitaria, kad niekada taip ir nepasiekė aukštumų, turėdama galvoje ne karjerą, o meninės raiškos galimybes. Jai pritrūko palaikymo. Bandžiau įsivaizduoti jos biografiją, bet galiausiai vis tiek neįminiau šios moters mįslės“, – apie pagrindinę heroję sakė aktorė C.Harfouch.

Dramą stebėkite 21.30 val. per LRT PLIUS kanalą, kur rubrikoje „3 minutės iki kino“ dramą pristatys operos dainininkė, laidų vedėja Nomeda Kazlaus. Juostą dar 14 d. po premjeros parodymo televizijoje bus galima pamatyti LRT mediatekoje.

Penktadienis, rugsėjo 24 d.

LRT PLIUS „Europos kine“ 21.30 val. tęsis R. Anderssono filmų retrospektyva, kurioje išvysite „Auksinio liūto“ apdovanojimą pelniusią komišką dramą „Balandis tupėjo ant šakos ir mąstė apie būtį“ (En duva satt pa en gren och funderade pa tillvaron, rež. Roy Andersson, 2014 m.).

Ši juosta – unikali Pieterio Bruegelio paveikslo „Medžiotojai ant sniego“ interpretacija, leidžianti pažvelgti į juokingus, liūdnus ir apgailėtinus žmonių gyvenimus balandžių akimis. Jie ne tik stebi – jie jaudinasi dėl to, kur link mes einame.

Samas ir Džonatanas – įvairiausią šlamštą pardavinėjantys vyrai, juostoje įkūnijantys šių laikų Don Kichotą ir Sančą Pansą, lyg per spektaklį keliauja po skirtingų žmonių likimus. Veikėjai išgyvena ir juokingų situacijų, ir tragizmą, kuris nuolat lydi pažinti pasaulį bergždžiai besistengiantį žmogų.

Filmą dar 60 d. po parodymo televizijoje bus galima peržiūrėti LRT mediatekoje.

Kiek vėliau, 22.55 val., prie LRT TELEVIZIJOS ekranų kvies tikrais įvykiais paremta istorija „Baris Sylas – Amerikos sukčius“ (American Made, rež. Doug Liman, 2017 m.), kurioje pagrindinį filmo herojų įkūnija legendinis kino aktorius Tomas Cruise`as.

Filme pasakojama paini, paslaptinga, melo ir įtampos pilna, tačiau tikra istorija. Baris Sylas pilotuoti lėktuvą išmoko vos 15 metų ir būtent tada jį užverbavo CŽA, tikėdamasi panaudoti vyruką operacijose prieš Centrinės Amerikos šalyse stiprėjančias komunistų organizacijas.

Tačiau tikrovė pranoko visus lūkesčius. Išskirtinius lakūno gabumus pastebėjo Medeljino narkotikų kartelio atstovai ir taip užverbuotas Baris greitai tapo vienu pagrindinių narkotikų kurjeriu ir itin naudingu amerikiečių informatoriumi...

Šeštadienis, rugsėjo 25 d.

LRT PLIUS „Kino žvaigždžių alėjoje“ – BAFTA apdovanojimą pelniusi biografinė drama „Geiblas ir Lombard“ (Gable and Lombard, rež. Sidney J. Furie, 1976 m.). Juostoje išvysite kino legendas: Jamesą Broliną, Jill Clayburgh, Redą Buttonsą ir kitus aktorius.

Klarkas Geiblas – 20 a. Holivudo žvaigždė, kurią tuo metu buvo įsimylėjusios kone viso pasaulio moterys. Kerol Lombard, dar aukštumų nepasiekusi aktorė, nebuvo tarp jų: pirmą kartą susitikę filmavimo aikštelėje aktoriai vienas kitam... nepatiko. Praėjus ketveriems metams jie netikėtai pasimatė madingame klube ir taip prasidėjo viena gražiausių ir kartu tragiškiausių Holivudo meilės istorijų.

Ryškią, abejingų nepaliekančią, tikrais įvykiais paremtą dramą stebėkite 21 val. per LRT PLIUS.

Šeštadienio vakarą kviečiame praleisti su LRT TELEVIZIJA bei fantastine nuotykių komedija „Skotas Pilgrimas prieš pasaulį“ (Scott Pilgrim Vs. The World, rež. Edgar Wright, 2010 m.).

Skotui Pilgrimui, kurį vaidina aktorius Michael Cera, – 23-eji. Vaikinas groja gitara roko grupėje, draugauja su miela mergina. Jo gyvenimas klostosi puikiai iki tos akimirkos, kol nepamato žaviosios Ramondosi Flauers. Vos išvydęs merginos žvilgsnį, Skotas supranta, kad tai ji – mergina, su kuria nori praleisti visą gyvenimą.

Tačiau norėdamas užkariauti jos širdį Skotas turės susiremti su septyniais buvusiais Ramonos vaikinais. Ar sugebės gyvenimo lepintas ir sunkumų nepatyręs vaikinas nugalėti buvusius Ramonos gerbėjus ir laimėti merginos širdį?

Veiksmo, nuotykių bei romantikos kupiną juostą stebėkite 22.10 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Sekmadienis, rugsėjo 26 d.

Savaitės pabaigoje rekomenduojame žiūrėti biografinę dramą „Tamsiausia valanda“ (Darkest Hour, rež. Joe Wright, 2017 m.). Ši juosta yra pelniusi du „Oskarus“, o meistriškai Vinstoną Čerčilį įkūnijęs aktorius Gary Oldmanas apdovanotas „Aukso gaublio“, BAFTA ir dar per 20 kitų apdovanojimų.

„Jis mobilizavo anglų kalbą ir išsiuntė ją į karą“, – taip dažnai pristatomas Jungtinės Karalystės premjeras Vinstonas Čerčilis, postą užėmęs sunkiausiu šaliai laikotarpiu. Filmas nukelia žiūrovus į Antrojo pasaulinio karo pradžią, kuomet tik premjeru tapęs Vinstonas Čerčilis turi priimti sunkiausią gyvenimo sprendimą.

Suvokdamas, kad priešai neišvengiamai veršis į Didžiąją Britaniją, premjeras susiduria su daugybe kliūčių: nesutarimais partijos viduje, skeptiškai karo atžvilgiu nusiteikusiu karaliumi bei nepasiruošusia visuomene...

Į Antrojo pasaulinio karo politinių įvykių sūkurį pasinerkite sekmadienį, 21.50 val., per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt