Tavo LRT

2016.09.30 16:51

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – prisiminimai apie L. Donskį

LRT.lt2016.09.30 16:51

Pateikiame LRT mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Daugiausia LRT mediatekos lankytojų dėmesio praėjusią savaitę sulaukusi laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“ pasakojo apie naujausią įrangą, padedančią drausminti kelių eismo taisyklių pažeidėjus. Taip pat aiškintasi, kada dėl skaudžios nelaimės kelyje – partrenkto pėsčiojo – yra kaltas vairuotojas, o kada – pats pėsčiasis. Laidoje kalbėta ir apie Mototurizmo ralį, kurio dalyviai gali pasigirti ne tik nuvažiuotais kilometrais, bet ir aplankytomis vietovėmis.

Daug peržiūrų sulaukusi dar viena V. Vilūno vedama laida pasakojo apie atliktą eksperimentą – laidos kūrėjai aiškinosi, ar vairuotojai pažįsta kelių ženklus. Taip pat laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“ pasakojo apie automobilių vagystes ir kaip apsaugoti savo transporto priemonę.

Prisimindami praėjusią savaitę Anapilin iškeliavusį filosofą Leonidą Donskį, LRT mediatekos lankytojai domėjosi jo pokalbiu su žurnaliste Jolanta Kryževičiene LRT TELEVIZIJOS laidoje „Naktinis ekspresas“. Filosofas laidoje kalbėjo apie intelektualų ir istorijos reikšmę šiandieninėje Europoje.

LRT mediatekos lankytojai taip pat klausėsi profesorių Leonido Donskio ir Mindaugo Jurkyno diskusijos tema „Lietuviai rinkimuose: vėžlybieji ar nenaudėliai“ LRT RADIJO laidoje „Radijo paskaita“.

Laidoje „Radijo paskaita“ profesorius L. Donskis taip pat yra skaitęs paskaitą tema „Europos vienovė ir skirtybės“, kurioje rėmėsi kultūros pavyzdžiais pradedant Viduramžiais, Renesansu, ir baigiant mūsų dienomis.

LRT mediatekos lankytojai stebėjo ir L. Donskio kurtą laidą „Be pykčio“, kurioje su pašnekovais žurnalistais Romu Sakadolskiu, Dariumi Ross bei politiku Aidu Palubinsku filosofas diskutavo apie imigraciją.

Žiūrovų pamėgta „LRT Vasaros studija“ šįkart pasakojo apie populiariausią pasaulyje žaidimą ir vieną didžiausių verslo industrijų – futbolą. Kaip keičiasi šis sportas ir kas lemia vis aršesnį sirgalių elgesį, LRT RADIJO studijoje diskutavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto docentas, futbolo žinovas Rimantas Mackevičius ir Lietuvos olimpinio sporto centro psichologė Ieva Petrukanecė.

1. „Keliai. Mašinos. Žmonės“

2. „Naktinis ekspresas“

3. „Radijo paskaita“

4. „Be pykčio“

5. „LRT Vasaros studija“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt