Tavo LRT

2016.09.30 13:41

Pirmasis naujo LRT projekto vėliavnešys – iš Tėvynės išvarytas kūrėjas

LRT.lt 2016.09.30 13:41

Jau šį sekmadienį, spalio 2 d., 16 val. per LRT startuos režisieriaus Donato Ulvydo inicijuotas projektas „Laisvės vėliavnešiai“, kurio idėja gimė režisieriui filmuojant naujausią savo kino juostą „Emilija iš Laisvės alėjos“. 

„Rašydami filmo, kuris pasakos apie žmones, turėjusius valios priešintis sovietinei sistemai, scenarijų ir studijuodami tikrų žmonių biografijas, supratome, kad, artėjant valstybės Nepriklausomybės šimtmečiui, būtų prasminga ir gražu prisiminti savo herojus, kurie įvairiais istoriniais laikotarpiais žadino lietuvių sąmonę vaduotis iš okupantų melo imperijos gniaužtų, kurių ginklais dažnai tapdavo kūryba, kurie nepasidavė, rizikuodami net savo ir artimųjų gyvybėmis. Nes jei ne jie – šiandien neturėtume to, ką turim brangiausią – laisvę,“ – sako režisierius D. Ulvydas. 

Simboliška, kad pirmoje laidoje laidos vedėja žurnalistė Liepa Rimkevičienė drauge su režisieriumi D. Ulvydu laisvės vėliavą įteiks režisieriui Jonui Jurašui, kurio dramatiška gyvenimo istorija, nekonformistinė kūryba, pasibaigusi išvarymu iš teatro ir tėvynės, tapo filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ kūrėjų įkvėpimu.

„J. Jurašas yra be galo svarbi Lietuvai asmenybė. Jo valia ir gebėjimas priespaudos metais išlikti ištikimam pamatinėms savo, kaip kūrėjo, vertybėms ir lietuvybei – daro didžiulį įspūdį. Kaip ir pati kūryba, kuri mane patį kažkada paskatino rinktis režisieriaus kelią. Todėl Liepai uždavus klausimą – kam aš norėčiau nuvežti ir įteikti Lietuvos trispalvę – nesusimąsčiau nė sekundės,“ – sako D. Ulvydas. 

Jaudinantis dviejų kartų režisierių susitikimas ir atviras pokalbis apie tai, kas svarbiausia, – jau šį sekmadienį per LRT.