Tavo LRT

2021.09.17 12:02

LRT kviečia stebėti specialią pokalbių laidą „Rokas griauną geležinę uždangą”

LRT.lt2021.09.17 12:02

Rugsėjo 18 d. 19 val. LRT rengia specialią pokalbių laidą „Rokas griauna geležinę uždangą” ir kviečia portale LRT.lt bei LRT Facebook paskyroje stebėti laidos tiesioginę transliaciją iš buvusio Lukiškių kalėjimo Vilniuje.

Laida vyks prieš pat grupės BIX koncertą „Berlin `89“ Vilniuje, kuriame gyvai bus pristatyta Berlyno sienos griūties išvakarėse pasirodyme Vakarų Berlyne skambėjusi BIX muzikinė programa ir naujas koncertinis albumas.

Prieš daugiau nei trisdešimt metų vykusio koncerto istorinį kontekstą, sutapusį su Šaltojo karo pabaiga ir per Europą nuvilnijusiu išsivadavimo judėjimu, kurio neatsiejama dalimi buvo ir geležinę užsklandą padėjusi griauti muzika, laidoje aptars pašnekovai: BIX lyderis Saulius Urbonavičius-Samas, Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Matthias Sonn, Lietuvos užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius, istorikas doc. Dr. Nerijus Šepetys. Laidos pašnekovus kalbins LRT žurnalistė Indrė Makaraitytė.

Vakarų Berlyno klube „Quasimodo“ vykusio koncerto radijo įrašą padarė Vokietijos transliuotojas Deutsche Welle. Koncerto įrašas ilgą laiką buvo laikomas dingusiu, kol jį rado ir BIX nariams grąžino Deutsche Welle darbuotojai. Įrašo pagrindu išleistas koncertinis albumas „Berlin `89“ bus pirmasis ir chronologiškai ankščiausiai įrašytas grupės albumas.

Originalią 1989 metų Vakarų Berlyne skambėjusią BIX programą ir nemokamą koncertą vilniečiams ir miesto svečiams Lietuvos ir Vokietijos diplomatinių santykių atkūrimo 30-mečio proga dovanoja Vokietijos ambasada Lietuvoje. Koncerte taip pat dalyvaus SKAMP, Svaras ir Kastetas iš G&G Sindikato ir grupės ba. lyderis Benas Aleksandravičius. Koncerto partneris – LRT.

Diskusiją „Rokas griauna geležinę uždangą” gyvai taip pat galės stebėti nemokamo koncerto „Berlin `89“ lankytojai. Renginyje dalyvauti galima tik su galimybių pasu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt