Tavo LRT

2021.09.17 09:48

Meilė sportui įkvėpė Amerikos lietuvį sūnui duoti Sabonio vardą

LRT.lt2021.09.17 09:48

Krepšinis Jungtinėse Valstijose gyvenančiam kauniečiui Laurynui Misevičiui, kaip pats sako, tiesiog teka venomis. Pasaulio lietuvių bendruomenės sporto reikalų komisijai vadovaujantis vyras krepšinį žaidė nuo vaikystės, dėl krepšinio pateko į universitetą už Atlanto, įkvėptas krepšinio net sūnų pavadino legendinio krepšininko pavarde.

„Kadangi mūsų su Ingrida pagrandukas gimė Portlande, kur ilgą laiką žaidė Arvydas Sabonis, tai aš manau, kad natūralu, kad jo antrasis vardas yra Sabonis, taip ir pavadinome Rokas Sabonis Misevičius“, – sekmadienį LRT PLIUS laidoje „Širdyje lietuvis” pasakos Laurynas.

Šešiametis Rokas jau taip pat mėto į krepšį. Su aktyviai lietuvių bendruomenės veikloje Jungtinėse Valstijose dalyvaujančiais tėvais dar nesulaukęs pirmojo gimtadienio buvo spėjęs lėktuvu skristi 17 kartų. O paaugęs asmeniškai susipažino ir su lietuviško krepšinio legenda.

„Arvydui labai buvo įdomu jį pamatyti. Jie susitiko prieš porą metų Joniškio krepšinio muziejaus dešimtmečio šventėje. Arvydas sako, pagaliau parodysi man savo sūnų ar ne“, – šypsosi Š. Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo sporto sąjungos vadovas. Laurynas tikisi, kad vieną dieną jo sūnus supras, kokį svarbų vardą nešioja ir kodėl.

Prieš kone 30 metų laimingą loterijos bilietą į Jungtines Valstijas universitete ištraukęs vyras netrukus tapo aktyviu lietuvių bendruomenės nariu. Lauryno pareigoms įvairiose visuomeninėse organizacijose išvardyti neužtektų užlenkti abiejų rankų pirštų.

Ir nors jo profesija turi mažai ką bendro su sportu, Laurynas – finansininkas, yra dirbęs ne viename gerai žinomame banke, tarp lietuvių jis – visuose lietuviškuose renginiuose dalyvaujanti ir entuziastingai už lietuvybę serganti siela. Sako, be šios veiklos savo gyvenimo nelabai ir įsivaizduoja.

„Būtų labai nuobodu. Vienas mano geras draugas iš Bostono yra pasakęs, kad tas visas gyvenimas, kuris vyksta nuo 9 iki 17 valandos, tai yra tiktai teorija, o iš tiesų gyvenimas prasideda, kada baigiasi darbo laikas ir tai yra Lietuva“, – įsitikinęs Laurynas.

Taip pat laidoje:

Rugalando bendruomenės Norvegijoje pirmininkas Saulius Trepekūnas bendruomenei vadovauja 10 metų, buria tautiečius įvairiausioms veikloms.

Lietuvius iš visos Europos į amžinąjį miestą atvedė Draugystės tiltas. Lietuvybę ir lietuvių kalbą puoselėjantys tautiečiai ne tik mokėsi senųjų amatų, šokių, dainų, bet ir svarstė, kaip meile tėvynei užkrėsti mažuosius.

Po daugiau nei dešimties metų Londone Mindaugas čia įkūrė sporto salę lietuviams. Viską darė savo rankomis, o dabar ne tik laukia sportuojančiųjų, bet ir buria aktyvių žmonių bendruomenę.

Aktualios publicistikos laidą „Širdyje lietuvis“ žiūrovai gali stebėti sekmadieniais, 9.00 val., per LRT PLIUS. Visas laidas galima LRT mediatekoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt