Tavo LRT

2016.09.27 16:49

Kuriančiųjų gamtos ir ekologijos temomis dėmesiui: P. Abukevičiaus vardo konkurso pokyčiai

LRT.lt2016.09.27 16:49

Tradiciniame Aplinkos ir Kultūros ministerijų bei LRT organizuojamame filmų apie gamtą Petro Abukevičiaus vardo konkurse šiemet daug įspūdingų pokyčių: pratęsiamas konkursinių darbų pateikimo laikotarpis, nugalėtojų laukia gerokai padidėjęs prizinis fondas. Konkursas organizuojamas kas antri metai ir jo prizinis fondas dabar jau siekia net 5 tūkst. eurų.  

Filmų apie Lietuvos gamtą, sukurtų per pastaruosius trejus kalendorinius metus, autoriai kviečiami dalyvauti P. Abukevičiaus vardo konkurse. Darbus reikia pateikti iki spalio 31 dienos.

Pretendentus gali siūlyti fiziniai ir juridiniai asmenys. Pasiūlymai teikiami LRT televizijai (S. Konarskio 49). Kartu reikia pateikti filmo anotaciją, kūrybinės grupės narių sąrašą ir dvi filmo kopijas DVD formatu. Video ar kino filmo trukmė – ne mažiau kaip 10 minučių. Filmuojant turi būti laikomasi bioetikos reikalavimų. Jeigu filmuojami saugomi gyvūnai jų veisimosi vietose, prie lizdų, tam reikia gauti Aplinkos apsaugos agentūros leidimą.

„Lietuvos filmų apie gamtą istorija neatskiriama nuo režisieriaus ir operatoriaus P. Abukevičiaus. Per ilgus savo kūrybinės veiklos metus jis filmavo, režisavo, sukūrė daugiau kaip 30 filmų apie gamtą, gyvūnus, pačius įdomiausius Lietuvos gamtos kampelius. Šiuo konkursu norisi ne tik pagerbti gyvosios gamtos dainių, bet paskatinti ir kino kūrėjus, ir žiūrovus vis atidesniu ir jautresniu žvilgsniu žvelgti į pernelyg sparčiai besikeičiančią gamtą“, – sako vienas šios premijos laureatų ir organizatorių gamtininkas Selemonas Paltanavičius.

P. Abukevičiaus premiją 1998 m. įsteigė Aplinkos ir Kultūros ministerijos, bendradarbiaudamos su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija, žymiam režisieriui ir operatoriui P. Abukevičiui atminti ir skatinti kino kūrėjus tęsti jo tradicijas. Ji skiriama kas dvejus metus (lyginiais kalendoriniais metais) video ar kino filmo apie Lietuvos gamtą ir gamtos apsaugą kūrėjams ir jų kūrybinei grupei. Premijos dydis – 5 tūkst. eurų. Vertinimo kriterijus ir premijos skyrimo tvarką numato jos nuostatai (http://www.am.lt/VI/index.php#a/14803).

Net dukart P. Abukevičiaus premiją pelnė žinomas dokumentinių filmų apie gamtą autorius Vytautas Jankevičius ir jo kūrybinės grupės nariai Romantė Vyšniauskienė bei Vidmantas Blažys, kuris tapo laureatu ir 2014 metais. V. Jankevičiui premija buvo skirta ir 2012 m.

Šią premiją taip pat pelnė Kęstutis Verbickas, Selemonas Paltanavičius, Vytautas Vitkauskas, Gintautas Alekna, Birutė Bražinskaitė, Kastytis Mačiūnas, Eugenijus Drobelis, Jonas Bilinskas, Mindaugas Survila, Mantas Jancevičius, Valdas Mikolaitis, Akvilė Anglickaitė.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt