Tavo LRT

2021.09.13 17:27

LRT kino gidas rekomenduoja: filmai – festivalių dalyviai ir tikrų įvykių įkvėpta „Vienintelė galimybė“

LRT.lt2021.09.13 17:27

Šią savaitę LRT televizijų eteryje gausu pasaulinio garso festivalių favoritų. Iš Venecijos kino festivalio konkurso į eterį atkeliauja „Pasaulio garbė“, o Roy Andersson retrospektyvą tęsia Kanų kino festivalyje rodyta drama „Tu gyvendamas džiaukis“. Romantinių filmų žiūrovai mėgausis juosta „Vairavimo pamokos“ iš Toronto kino festivalio. Abejingų nepaliks ir tikra istorija paremta „Vienintelė galimybė“ su James Corden.

Ketvirtadienis 16 d.

Savaitės filmų rinkinį pradeda LRT PLIUS rubrika „Elito kinas“, kurioje – drama „Pasaulio garbė“ (Gloria Mundi, rež. Robert Guediguian, 2019 m.). Juosta rodyta tarptautinio Venecijos kino festivalio konkurse, o aktorė Ariane Ascaride apdovanota už geriausią moters vaidmenį.

Ilgus metus praleidęs kalėjime Danielis išleidžiamas į laisvę ir grįžta į gimtąjį miestelį, Marselį. Jo buvusi žmona Silvi, dirbanti valytoja, praneša, kad jis tapo seneliu: jų dukra Matilda pagimdė dukrą Gloriją. Užsukęs pasveikinti dukros su vaiko gimimu Danielis pamato, kad jos šeima išgyvena ne pačius geriausius laikus. Matilda priimta pardavėja bandomajam laikotarpiui, o sąžiningas jos vyras, taksi vairuotojas Nikolia, buvo smarkiai užpultas konkurentų ir tai dar labiau paveikė jaunos šeimos gerbūvį. Neturintis ko prarasti Danielis pradeda daryti viską, kad tik padėtų dukrai ir jos šeimai...

Filmą žiūrėkite 21.30 val., per LRT PLIUS. Juostą dar 60 dienų po parodymo televizijoje bus galima pamatyti LRT.lt mediatekoje.

Penktadienis, 17 d.

„Europos kino“ rubrikoje tęsiasi švedų režisieriaus Roy Andersson filmų retrospektyva. Šį penktadienio vakarą siūlome praleisti su tarptautiniame Kanų kino festivalyje rodyta komiška drama „Tu gyvendamas džiaukis“ (Du levande, rež. Roy Andersson, 2007 m.).

Ši juosta neretai pristatoma kaip „filmas apie žmoniją, jos didybę ir niekingumą, džiaugsmą ir liūdesį, jos pasitikėjimą savimi ir nerimą, jos troškimą mylėti ir būti mylimai“. Juostą sudaro 50 trumpų istorijų apie žmones kasdienėse gyvenimo situacijose. Ekrane – depresyvi alkoholikė, vis siūlanti savo vaikinui ją palikti, nes niekas jos šiame pasaulyje nesupranta ir nemyli; muzikantas, repetuojantis namuose ir dėl to nekenčiamas kaimynų; mokytoja, apsiverkianti prieš mokinius pradinukus, nes vyras ją pavadino ragana...

Apie šią juostą režisierius yra sakęs: „Filme yra labai daug veikėjų ir visi jie reprezentuoja tiek save, kaip individus, tiek apskritai žmones. Todėl nenorėjau, kad jie būtų individais, nes aš juos tapau. Visi jie baltais veidais, tad vienas į kitą panašūs. Kaip ir klounai cirke – jie irgi baltais veidais ir reprezentuoja žmoniją, visus žmones“.

Filmą kupiną pasakojimų, iš kurių norime ir juoktis, ir verkti stebėkite penktadienį, 21.30 val. per LRT PLIUS. Juostą po premjeros galėsite žiūrėti LRT.lt mediatekoje dar 60 dienų.

Kiek vėliau, 22.55 val., prie LRT TELEVIZIJOS ekranų kvies juosta „Didžioji siena“ (The Great Wall, rež. Yimou Zhang, 2016 m.), apdovanota pagrindiniu prizu Kinijos amerikiečių filmų festivalyje.

Didžiausias istorijoje žmogaus rankų darbo statinys, Didžioji kinų siena, iki šiol stebina žmoniją. Statyta 1 700 metų, besidriekianti 8 800 kilometrų ir puikiai matoma iš kosmoso. Juostos herojus Viljamas, klajoklis iš Vakarų, prisijungia prie kinų armijos, susitelkusios prie Didžiosios sienos. Kartu su sąjungininkais ji bandys atremti nežemiškų jėgų antpuolį ir atskleis, kokiu tikslu buvo pastatyta Didžioji kinų siena, bei nuo ko reikėjo saugotis tokiomis neįprastomis priemonėmis?

Fantastinį nuotykių filmą stebėkite šį penktadienį per LRT TELEVIZIJĄ.

Šeštadienis, 18 d.

LRT PLIUS kviečia fantastikos mėgėjus šeštadienio vakarą praleisti LRT PLIUS „Kino žvaigždžių alėjoje“, kurioje – filmas „Ledo žmogus“ (Iceman, rež. Fred Schepisi, 1984 m.).

Arktyje gyvenantys mokslininkai ledyne netikėtai aptinka puikiai išsilaikiusį priešistorinį neandertaliečių epochos žmogaus kūną. Skyriui vadovaujanti daktarė Breidi ketina išsiųsti kūną tirti dalimis, tačiau tam pasipriešina antropologas Stenlis Šepardas. Nusprendę reanimuoti ir atitirpinti radinį, mokslininkai jam sukuria kiek įmanoma įprastesnes gyvenimo sąlygas bei įkurdina specialiame angare.

Filmą žiūrėkite 21.40 val. per LRT PLIUS.

Šeštadienio vakarą 22.10 val. žiūrovų dėmesio lauks tikrais įvykiais paremta komiška drama „Vienintelė galimybė“ (One Chance, rež. David Frankel, 2013 m.). Juostoje sužibės anglų aktorius ir komikas James Corden, kuris įkūnys pagrindinį filmo herojų – Polą Potsą.

Kiekvienas gyvenime sulaukia šlovės akimirkos. Net jei tau jau trisdešimt septyneri, tu ne gražuolis, dirbi mažoje mobiliųjų telefonų parduotuvėje ir gyveni pas tėvus. Būtent toks ir yra Polo Potso gyvenimas. Jį puošia nuostabi svajonė – dainuoti operos scenoje. Po daugybės išbandymų vyras lipa į kultinio šou „Britanijos talentai“ sceną, tikėdamasis tapti pasaulinio garso žvaigžde.

Juostą, nominuotą „Auksiniam gaubliui“ už originalią dainą, žiūrėkite sekmadienį, 22.10 val., per LRT TELEVIZIJĄ.

Sekmadienis, 19 d.

Paskutinį savaitės vakarą bus rodoma puikiai Toronto kino festivalyje pasirodžiusi romantinė komedija „Vairavimo pamokos“ (Learning to Drive, rež. Isabel Coixet, 2014 m.).

Vidutinio amžiaus literatūros kritikė Vendi neseniai išsiskyrė su vyru ir dėl to jos gyvenimas apvirto aukštyn kojomis. Nusivylusi moteris pagaliau trokšta būti nepriklausoma ir išmokti vairuoti. Jos vairavimo instruktoriumi tampa mandagus indas Darvanas, kuris taip pat nesutaria su antrąja puse. Užklupę likimo rūpesčiai suartina šiuos du skirtingus žmones ir jų gyvenimai pasikeičia taip, kaip jie net neįsivaizdavo...

Romantinę komediją stebėkite 21.50 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt