Tavo LRT

2021.09.13 15:34

Nijolė Oželytė: nepripratau prie šito pasaulio

LRT.lt2021.09.13 15:34

LRT mediatekoje antradienį prasideda naujas žiūrovų pamėgtos laidos „Kur važiuojam?“ su Nomeda Marčėnaite sezonas – įdomūs, atviri pasakojimai ir netikėtos kelionių kryptys. Pirmąja savo pakeleive Nomeda pakvietė žinomą visuomenės veikėją, Nepriklausomybės Akto signatarę, aktorę Nijolę Oželytę.

„Negaliu sakyti, kad nebuvo baugu, – sako laidos vedėja Nomeda Marčėnaitė. – Atpažįstama dėl savo staigių atsakymų, ugningo temperamento ir žavingų strazdanų, ji nėra lengva, bet neabejotinai įdomi pašnekovė. Tik visada žinojau – jei susitiksim, tai susidraugausim. Ir tikrai, kalbėjom lyg seniai pažįstamos.“

Gimusi ir užaugusi Vilniaus centre, Nijolė vasaras mieliau leidžia pajūrio miškuose. Pati prisipažįsta iki šiol neišsižadėjusi hipiškos jaunystės dvasios. Visada vertinusi asmeninę laisvę, prasitaria, kad toks gyvenimo būdas „padėjęs“ jai įstoti į tuometinės konservatorijos aktorystės katedrą. Profesorė Irena Vaišytė, pamačiusi šalia Nijolės pavardės tuometinio saugumo komiteto įrašą „Nijolė Oželytė neturi būti jūsų studentų sąrašuose“, susidomėjo kuo sistemai pavojinga ši žavi jaunutė ugniaplaukė.

Tris dukras užauginusi Nijolė sako neišvengusi „ištuštėjusio lizdo“ sindromo, dabar bando prisijaukinti vienatvę. Tik nereikėtų apsirikti, atsiskyrėle jos nepavadinsi. Ji puikiai žino, kas vyksta jos gimtajame mieste, Lietuvoje ir pasaulyje. Savo patirtis ir atradimus įprasmina ketureiliais, kuriais dalinasi socialiniuose tinkluose su virtualiais draugais.

Šiandien sunku patikėti, kad ši nuostabi moteris jautėsi negraži, neįdomi, nereikalinga. Sako, kad tokio savybių ir aplinkybių rinkinio, kurį gavusi gindama, nelinkėtų niekam. Dažnai susimąstanti apie gyvenimo prasmę, Nijolė sakosi pati sau turinti atsakymą: „Visada žinojau, kad mylėti manęs nėra už ką, tačiau tai, ką man davė gyvenimas, laikau didžiausia dovana. Dabar suprantu, kad žodžiai „aš tave myliu“ yra ne prisipažinimas, o greičiau pavojingas grasinimas, įsiklausykite į pagrindinį žodį „aš“…“

Kaip Nijolė Oželytė tvarkosi su savo baimėmis, dėl ko nemėgsta uždarų patalpų ir kodėl maistą valgo rankomis? Kas šiai nuostabiai moteriai pažadėjo pastatyti paminklą, sužinosite pažiūrėję Nomedos Marčėnaitės vedamą laidą „Kur važiuojam?“. Pokalbių laida transliuojama kiekvieną antradienį portale LRT.lt.

Visus laidų „Kur važiuojam?“ su Nomeda Marčėnaite įrašus galima rasti LRT mediatekoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt