Tavo LRT

2016.09.26 12:51

Aktorė N. Nekrašiūtė – apie motinystę, išvaizdos pokyčius ir norą vesti TV laidą

Nors aktorė Neringa Nekrašiūtė jau beveik dešimtmetį dirba Nacionaliniame Kauno dramos teatre, ją iki šiol daugelis prisimena kaip dainininkę. Tą linksmą, plačiai besišypsančią mergaičiukę iš kadaise gyvavusios vaikų grupės „Olialia“.

„Nors esu aktorė, dainavimas – mano arkliukas“, – šypteli ji. Prisiminti jau seniai išmoktas muzikos pamokas N. Nekrašiūtė nuo šiol galės laidoje „Auksinis balsas“. Drauge su būriu žinomų šalies aktorių ji tapo naujo sezono LRT projekto dalyve.

Prisijungti prie televizijos projekto N. Nekrašiūtę suviliojo idėja, kad šįkart jame dalyvaus tik aktoriai. Tarp jų – Vidas Bareikis, Marius Jampolskis, Giedrius Arbačiauskas, Lina Rastokaitė, Aistė Motiejūnaitė, Rasa Rapalytė, Rokas Petrauskas.

„Dalyvauti projekte sugalvojau spontaniškai. Taip pat spontaniškai, kaip kažkada spontaniškai sugalvojau pasitraukti iš scenos. Anksčiau labai daug galvodavau, viską pasverdavau, ilgai projektavau savo gyvenimą, ieškojau savęs. O dabar jaučiuosi, nors dar ir jauna, bet tuo pačiu – labai brandi. Jaučiu aistrą gyvenimui, noriu išbandyti naujus dalykus“, – kalbėjo ji.

Pirmoje „Auksinio balso“ laidoje N. Nekrašiūtė surengė vadinamąjį prisistatymo numerį, kuriame atliko Celine Dion dainą „All by Myself“. „Eiti į televizijos laidą, į sceną man yra iššūkis. To jaudulio visuomet yra, juk niekada nežinai, pavyks ar ne. Televizijos specifika kitokia, esu nuo to atpratusi. Juolab kad viduje esu gana kukli. Vien tai, kad mane rodys per televiziją, kelia šiokį tokį stresą, nors stengiuosi žiūrėti paprastai – tai mano darbo dalis“, – pasakojo ji.

Vis dėlto pastarieji keleri metai aktorei davė daug apmąstymų: prieš ketverius metus gimęs sūnus Mohanas subrandino, motinystė išmokė kitomis akimis žiūrėti į gyvenimą. „Kai ištekėjau, kai susilaukiau sūnaus, tapau ramesnė, laimingesnė. Televizija niekada nebuvo mano gyvenimo tikslas. Niekada neturėjau tikslo ir būti žvaigžde. Žvaigždė jau ir taip esu namuose“, – kalbėjo aktorė.

N. Nekrašiūtė sako turbūt niekada nenorėsianti, kad karjera jai taptų svarbesnė už šeimą, o televizija – už taip mylimą teatrą. Tačiau vieno ji vis dėlto neatsisakytų – tapti kokios nors televizijos laidos vedėja. „Tai – mano sena svajonė, norėjau dar vaikystėje, fantazuodavau, kaip užaugusi vesiu laidą. Kokią? Nežinau. Nelabai ir žiūriu televizoriaus. Bet jei kas pasiūlytų – veikiausiai neatsisakyčiau“, – sakė ji.

Šiandien didžiąją savo laiko dalį Neringa skiria šeimai, teatrui, retsykiais garsina įvairius filmus, filmukus – ši profesijos dalis jai labai patinka. Aktorė viliasi, kad prisijungusi prie TV projekto ir toliau galės skirti laiko 20 metų už ją vyresniam vyrui Gintautui, sūnui Mohanui.

„Šeima mane labai palaiko, su vyru dėl visko tariamės, man svarbi jo nuomonė. Nesu karjeristė, nenoriu aukoti asmeninio gyvenimo dėl darbo vien tam, kad tapčiau žvaigžde. Net ir vaikystėje, kai mano gyvenimas buvo tik scena ir dar kartą scena, jausdavausi tuščia. Galvodavau, na taip, dėmesys, žinomumas, bet kas iš to? Man svarbūs kiti dalykai“, – komentavo ji.

Pasakodama apie save Neringa daugybę kartų paminėjo žodį „šeima“. Santuoka ir vaiko gimimas jai – itin svarbūs gyvenimo etapai. „Nežinau, ar mane visi supras, bet man to labai reikėjo, gyvybiškai reikėjo. Motinystė mane pakylėjo, suteikė daugiau jėgų. Tai kažkoks stebuklas“, – sakė ji.

Šiandien aktorė – itin išgražėjusi, atsigavusi, negalima nepastebėti ir pasikeitusių kūno formų. Kokia Neringos grožio ir moteriškumo paslaptis? „Turiu tokią. Yra du dalykai – režimas ir mityba. Ilgai ieškojau man tinkančio gyvenimo būdo, galiausiai radau. Jau beveik 5 metus esu vegetarė, mūsų visa šeima vegetarai, dar prieš nėštumą visiškai atsisakiau alkoholio, kasdien keliuosi su saule arba dar prieš ją, einu anksti miegoti – visa tai, patikėkite, oi, kiek daug duoda sveikatai, išvaizdai“, – prasitarė N. Nekrašiūtė.

Dar vienas svarbus dalykas – dvasinė praktika. N. Nekrašiūtė žavisi Rytų civilizacijomis, skiria laiko meditacijai, praktikuoja Tibeto, energetinę mankštą. „Visa tai į mano gyvenimą atėjo savaime, tačiau padėjo man atrasti balansą. Tapau ramesnė, o kartu – energingesnė. Sulieknėjau, fiziškai pasikeičiau – mama net sako, kad pasikeitė mano bruožai“, – kalbėjo N. Nekrašiūtė.