Tavo LRT

2021.09.10 15:13

LRT RADIJO eteryje – speciali Rugsėjo 11-osios metinėms skirta laida

LRT.lt2021.09.10 15:13

Rugsėjo 11 d., šeštadienį, 11.05 val. LRT RADIJAS rengia specialią laidą, skirtą Rugsėjo 11-osios išpuolių metinėms paminėti. Laidos vedėjai Lukas Kivita ir Ieva Balsiūnaitė klausytojus kvies prisiminti skaudžius Rugsėjo 11-osios įvykius, kurių metu, teroristams užgrobus lėktuvus ir nukreipus juos į Pasaulio prekybos centrą, Pentagoną ir lauką netoli Šanksvilio, žuvo beveik 3 tūkst. žmonių. Klausytojai išgirs autentiškus pasakojimus, prisiminimus bei archyvinę medžiagą.

„Specialioje Rugsėjo 11-osios laidoje savo prisiminimais dalinsis tuo metu netoli tragedijos epicentro buvę žmonės, su apžvalgininkais ir saugumo ekspertais įvertinsime, kokias matomas ir nematomas pasekmes šis įvykis atnešė mums ir pasauliui“, – sako LRT RADIJO žurnalistas Lukas Kivita. Atsiminimais dalinsis išpuolių metu Jungtinėse Valstijose lankęsis Prezidentas Valdas Adamkus, Niujorke gyvenantys Amerikos lietuviai Juozas ir Rasa Kazlai.

Išskirtinėje transliacijoje vedėjai su pašnekovais aptars ir dvidešimt metų trukusio karo pabaigą – ko pasiekta, kas prarasta ir kas laimėta. „Rugsėjo 11-osios išpuoliai buvo lūžis ne tik Jungtinių Valstijų, bet ir viso pasaulio istorijoje. Tūkstančius gyvybių nusinešusios atakos negrįžtamai pakeitė požiūrį į saugumą – pradėta pasaulinė kova su terorizmu, o du dešimtmečius trukęs karas Afganistane, kaip rodo pastarųjų savaičių įvykiai, atnešė dar daugiau nežinomybės“, – teigia LRT RADIJO užsienio naujienų redaktorė Ieva Balsiūnaitė.

Įžvalgomis apie JAV karą su terorizmu laidoje dalinsis Marylando universiteto vyr. mokslininkė Eglė Murauskaitė ir saugumo ekspertas, buvęs Specialiųju operacijų pajėgų karininkas Aurimas Navys. JAV vadovaujamos koalicijos sąjungininkų karo Afganistane pasekmes analizuos VU TSPMI politikos mokslų daktarė Ieva Koreivaitė. Apie pasikeitusį pasaulio požiūrį į saugumą, valstybės intervenciją į privatumą ir kt. pjūviais temą nagrinės JAV Džordžijos Gwinnetto koledžo profesorė Dovilė Budrytė ir VDU Filosofijos katedros profesorius Gintautas Mažeikis.

Rugsėjo 11-ąją, užgrobtam lėktuvui įsirėžus į prekybos centro bokštą, įvyko saugumo lūžio taškas pasaulio istorijoje. Kokios gilesnės pasekmės, kurias jaučiame šiandien? Apie tai specialioje laidoje šeštadienį 11.05 val. per LRT RADIJĄ bei portale LRT.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt