Tavo LRT

2021.09.10 13:50

Nomeda Marčėnaitė: kultūra – šiuolaikinio gyvenimo radaras

LRT.lt2021.09.10 13:50

„Ar jums reikia kultūros?“ – tokį klausimą vasaros pabaigoje praeiviams Vilniaus gatvėje uždavė LRT PLIUS laidos „Kultūringai su Nomeda“ vedėja, menininkė Nomeda Marčėnaitė. Ir sulaukė beveik šimto teigiamų atsakymų! Atsakymai nebuvo tik bandymas mandagiai išsisukti iš padėties – žmonės noriai pasakojo apie parodas, koncertus, spektaklius ir kitus renginius, kuriuos spėjo aplankyti šią vasarą.

„O kas jums yra kultūra?“ – toliau klausė pašnekovų Nomeda ir kartu diskutavo apie tai, kad su kultūra susijęs visas mūsų gyvenimas: bendravimas, išsilavinimas, darbas, pomėgiai, kelionės, santykiai... Kultūros sąvoką galime taikyti daugybei sričių, net jei atrodo, kad negalima, „Kultūringai su Nomeda“ vedėja tai priima kaip iššūkį. Ji yra pasirengusi įrodyti, kad net į pinigus – įprastą kultūros antonimą – galima žvelgti iš kultūros pozicijos.

Būtent todėl „Kultūringai su Nomeda“ pokalbiuose galima tikėtis ne tik įdomių temų, bet ir pašnekovų, kurių nepamatysite kitose pokalbių laidose arba atvirkščiai – populiarių asmenybių, kurios šioje laidoje pasirodo visiškai netikėtu rakursu.

„Aš norėčiau pakeisti eiliškumą žmogaus poreikių piramidėje ir kultūrą joje pakelti žymiai aukščiau. Kad tai nebūtų tik priedas prie patogaus gyvenimo, o priešingai – kultūra taptų pagrindu ir savotišku radaru, padedančiu susigaudyti šiuolaikiniame dramas išgyvenančiame pasaulyje”, – sako Nomeda.

Šį sezoną Nomeda Marčėnaitė pasitinka naujoje „Kultūringai su Nomeda” studijoje. „Sukūrėme atmosferą, kuri neleis jaukiai snausti fotelyje ir išeiti nepapasakojus visų savo istorijų! Tai bus dinamiškas pokalbis tarp laidos svečių, kuriems smagu matyti vienas kitą, net jeigu nuomonės pokalbio metu ima ir išsiskiria”, – sako laidos kūrybinė grupė ir nuo rugsėjo 12 d. sekmadieniais 17.30 val. laukia visų žiūrovų LRT PLIUS kanale bei LRT mediatekoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt