Tavo LRT

2016.09.23 15:27

„Paklauskim Lietuvos“: ko labiau bijote – pakliūti į kalėjimą, susirgti ar prašyti išmaldos?

LRT.lt 2016.09.23 15:27

Artėjant Seimo rinkimams, viešojoje erdvėje pasirodo vis daugiau pažadų, kaip gerės lietuvių gyvenimas nuo spalio mėnesio. Bet ar lengva paprastam žmogui įpiršti savo nuomonę?

Viešųjų ryšių specialistė Karolina Paulonytė atvira: „Lietuviai ar ne lietuviai turbūt ne tiek jau svarbu. Svarbu tai, kad kiekvienas iš mūsų esame žmogus, turintis silpnybes, norus, tikslus, todėl manipuliuoti galima –  žinoma, skirtingu lygmeniu. Norim nenorim, bet neišvengiamai kiekvieną dieną esame veikiami daugelio veiksnių, o tai ir nulemia mūsų nuomonę atskirais klausimais“, – sakė viešųjų ryšių specialistė. Pasak Karolinos, ne taip ir sunku priversti žmogų galvoti taip, kaip reikia. „Piaro“ specialistai, norėdami pakeisti ar paveikti tam tikros auditorijos nuomonę, šiais laikais turi daugybę triukų, pavyzdžiui, žinomų žmonių įtraukimas, ekspertų nuomonės viešinimas, palankūs moksliniai tyrimai ir t.t.“, –  sakė Karolina Paulonytė.

Formuoti požiūrį yra vienas dalykas, tačiau ar galima nuspėti tikrąją tautos nuomonę? Karolina Paulonytė kartu su dviem kolegomis tai pabandys padaryti jau šį vakarą –  19:30 val. LRT TELEVIZIJOS žiūrovų laukia išskirtinė pramoga – nuomonių žaidimas „Paklauskim Lietuvos“. Viešųjų ryšių specialistų komandos priešininkėmis taps trys žinomos Lietuvos moterys ir labai geros draugės – aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė, visuomenininkė Neringa Mažeikienė ir dainininkė Vaida Genytė. 

Išvydusios LRT.lt svetainėje paskelbtą laidos „Paklauskime Letuvos“ klausimą „Ko labiau bijote: pakliūti į kalėjimą, susirgti, prašyti išmaldos“, į kurį nuo pirmadienio atsakinėjo ir viktorinos „Paklauskim Lietuvos“ gerbėjai, būsimos dalyvės buvo atviros.

„Aš bijau elgetauti. Siaubingas jausmas priklausyti nuo kitų malonės“, – sakė Neringa. Tačiau prisipažino, kad ją ne mažiau baugina ir kalėjimas. „Esu mačiusi ir girdėjusi tiek istorijų, kaip žmogų ta vieta sugadina. Ir kiek ten blogio, kiek skausmo. Būtų baisu ten pakliūti“, –  sakė Neringa. 

Aktorei Sandrai Daukšaitei-Petrulėnei kur kas baisiau už kalėjimą ir elgetavimą pasirodė liga. „Tiek kalėjimas, tiek „ubago“ lazda yra laikini etapai, iš kurių gali savo valios pastangomis išsikapanoti. O visi žinome, kad liga dažniausiai kerta netikėtai ir pačiu netinkamiausiu momentu, griaudama visus planus, siekius ir norus“, – sakė Sandra. 

Nuomonių žaidimas „Paklauskim Lietuvos“ – jau šį vakarą per LRT TELEVIZIJĄ! 

O jeigu ir Jūs norite dalyvauti ir išsakyti savo nuomonę, bet dar neturite balsavimo programėlės – ją rasite Google Play, App Store arba LRT.lt programėlių skyriuje http://www.lrt.lt/apie-lrt/programeles .

Laidą veda Ignas Andriukevičius.