Tavo LRT

2021.09.08 16:34

LRT KLASIKOS klausytojų naujame sezone laukia net 10 naujienų

LRT.lt2021.09.08 16:34

Rugsėjo 13 d. startuoja naujas LRT KLASIKOS sezonas, kuriame klausytojų laukia net 10 naujų laidų, nuotaikingi vedėjų duetai ir dar daugiau gilesnio požiūrio į kultūrą. LRT KLASIKOS programos turinys pasipildys populiariosios kultūros, filosofijos, lytiškumo, mokslo, muzikos terapijos, klasikinės muzikos bei istorijos temomis.

Prie LRT KLASIKOS komandos rudens sezone prisijungs nauji laidų vedėjų duetai: filosofas, apžvalgininkas Paulius Gritėnas ir filosofas, vertėjas Viktoras Bachmetjevas, kurie kvies keisti nuomonę apie nusistovėjusį žinojimą.

Režisierius Vytenis Pauliukaitis ir mados guru, rašytojas Eugenijus Skerstonas kvies į pokalbių šou, kuriame vyraus prieštaros socialinėmis, buities ir išvaizdos kultūros, kasdienio bendravimo temomis.

Sociologas Artūras Tereškinas bei laidų vedėja Indrė Kaminckaitė laidoje diskutuos apie lyties klausimus, o pianistas Gintaras Januševičius ir laidų vedėja Gerūta Griniūtė savo laidoje atskleis klasikinės muzikos interpretavimo subtilybes.

Savo laidas taip pat pristatys aktorė Aistė Diržiūtė, menotyrininkė Skaidra Trilupaitytė, atlikėja ir kompozitorė Laura Budreckytė, aktorė ir laidų vedėja Kristina Savickytė bei muzikologė Paulina Nalivaikaitė.

„Šalia tūkstančio transliuojamų koncertų, transliuojamos muzikos įvairovės, projektų, stiprėja mūsų kultūros turinys. Kultūrą LRT KLASIKOJE suprantame plačiąja prasme, kviečiame klausytojus į kultūrą pažvelgti „giliau“, nes per kultūros prizmę galima paaiškinti daugelį reiškinių, kaip labai sudėtingų ir kompleksiškų, taip ir buitinių.

Atsižvelgdami į tai, kaip svarbu yra išklausyti visas nuomones, naujame sezone daugiau laiko skirsime debatams, diskusijų kultūrai, dviejų skirtingų nuomonių susitikimui. Po pandemijos vėl dažnės radijo teatro premjeros. Koncertų ir muzikos programa atspindės dabartinę pagrindinių Lietuvos ir pasaulio koncertų salių ir atlikėjų realybę, prieš Kalėdas klausytojų vėl laukia netikėtas koncertas, bet pirmiausia, pirmoji stotelė naujajame sezone yra mūsų gimtadienis, kurį žadame minėti specialia programa MO muziejuje“, – naujojo sezono planais dalinasi LRT KLASIKOS vadovas Julijus Grickevičius.

Naujos LRT KLASIKOS laidos:

Pirmadieniais 10.05 val. „Muziejaus istorijos“. Laidos vedėja Kristina Savickytė

Laidų ciklai bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaliniu muziejumi. Vienas svarbiausių Lietuvos muziejų atveria savo temų klodus LRT KLASIKA eteryje. Pirmajame cikle – Marijos Gimbutienės aspektai ir jos poveikis šiandienos procesams. Antrajame keliausime į Egipto pasaulį ir šifruosime šios civilizacijos ženklus.

Pirmadieniais 11.05 val. „Tuo blogiau faktams“. Laidos vedėjai Viktoras Bachmetjevas ir Paulius Gritėnas

Vienas filosofijos konceptas, filosofas arba filosofijos mokykla. Ką turime žinoti apie pamatinius filosofijos klausimus, o galbūt pakeisti nusistovėjusį žinojimą. Dažnai kalbėdami apie filosofiją peršokame pamatines idėjas ir jas kūrusias asmenybes, o be jų suvokti šias idėjas mus supančioje dabartyje sudėtinga.

Pirmadieniais 13.05 val. „Bazinis akordas“. Laidos vedėjai Gerūta Griniūtė ir Gintaras Januševičius

Laida apie klasikinę muziką ir jos interpretavimo subtilybes. Kiekvienoje laidoje vedėjai – žurnalistė Gerūta Griniūtė ir pianistas, pedagogas Gintaras Januševičius – kalba apie interpretacijos reiškinį, pristato vieną pasirinktą muzikos šedevrą, kartu ieško jo pamatų – elementų, lemiančių kūrinio įtaigumą ir populiarumą.

Antradieniais 13.05 val. „Nauja plokštelė“. Laidos vedėja Paulina Nalivaikaitė

Muzikinė laida, kurioje kiekvieną savaitę aptariami nauji Lietuvos ir svarbiausio pasaulio leidyklų albumai.

Trečiadieniais 11.05 val. „Prieštaros“. Laidos vedėjai Vytenis Pauliukaitis ir Eugenijus Skerstonas

Pokalbių šou, kurio dramaturgija – iš anksto numatytos vedėjų prieštaros socialinėmis, buities ir išvaizdos kultūros, kasdienio bendravimo, lavinimosi, meno raiškos ir buities temomis. Žaismingi, dinamiški ginčai, kaip įprasta gyvenime, klausytojams turėtų sudaryti prasmingos pramogos įspūdį. Vedėjai neteiks receptų, kaip turėtų būti sprendžiamos kasdienės, mūsų gyvenime iškylančios, problemos. Jų siekis – suaktyvinti klausytojus ir jiems padėti atrasti savus sprendimus.

Ketvirtadieniais 15.05 val. (kas antrą savaitę). „Homo Cultus. Posūkiai ir perspektyvos.“ Laidos vedėja Skaidra Trilupaitytė

Mūsų valstybės kultūra ir mokslas nebeatsilieka nuo pasaulinių tendencijų, tačiau ar mūsų laukianti ateitis vis dar globali? Laida ieško mums rūpimų atsakymų kalbėdami apie posūkius, už kurių atsiveria nauji horizontai ir netikėtos galimybės, bet taip pat ir neretai baugios ateities perspektyvos.

Penktadieniais 10.05 val. „Terramusica“. Laidos vedėja Laura Budreckytė

Laida apie muzikos ir kitų meno sričių, terapinį poveikį žmogaus fizinei bei emocinei sveikatai. Laidą rengia profesionali džiazo atlikėja bei diplomuota muzikos terapeutė Laura Budreckytė, kurios tikslas supažindinti klausytojus su menų poveikiu žmogui, taip pat pakviesti praktiškai išbandyti muzikos terapijos improvizacijos metodus. Teminėse laidose pristatomi Lietuvoje bei užsienyje atliekami tyrimai apie menų terapijos taikymą, o pašnekovai – menų terapeutai, medikai, psichologai, atlikėjai dalinsis patirtimi apie meno poveikį ir jo reikšmę žmogui.
Kiekvieną savaitę LRT audiotekoje. Tinklalaidė „Tai tiek“. Tinklalaidės vedėja Aistė Diržiūtė

Kas ir kokia yra populiarioji kultūra? Kas mums daro įtaką, o kam įtaką darome mes? Laidos centre – kitoks žvilgsnis į populiariąją kultūrą, aktualijas, atramos taškų ieškant praeityje ir mumyse. Kartu su pašnekovais nagrinėsime nūdieną iš skirtingų požiūrio taškų. Juk gali būti, kad nuo Kim Kardashian iki Marko Aurelijaus tėra tik vienas žingsnis.

Sekmadieniais 22.00 val. „Užkulisiai“. Laidos vedėjas Aleksandras Špilevojus

Laida „Užkulisiai“ bus ypatingai įdomi Lietuvos meno pasauliu besidomintiems žmonėms. Laidos autorius Aleksandras Špilevoj lankysis skirtingų menininkų darbo vietose, kur jiems įprastoje aplinkoje neformaliai kalbėsis apie jų tuo metu kuriamus darbus, užkulisių iššūkius, sunkumus ir atradimus. Pokalbių metu bus klausomasi muzikos, kuri lydi laidoje kalbinamus menininkus jų repeticijų, kūrybos ir poilsio metu. Taip pat kiekvienos laidos herojus galės pasirinkti menininką, pas kurį nusiųs A. Špilevojų tam, kad jis kitoje laidoje patyrinėtų kito kūrėjo užkulisius ir užduotų jam klausimus, kuriuos pasiūlys naują laidos herojų parinkęs tos dienos „Užkulisių“ pašnekovas.

Kiekvieną savaitę LRT audiotekoje. Tinklalaidė „72 atspalviai“. Tinklalaidės vedėjai Indrė Kaminckaitė ir Artūras Tereškinas

Nuo pat vaikystės esame apsupti lyties klausimų ir jai priskiriamų daiktų. Per lyties prizmę aiškiname beveik viską: nuo kasdienių pasirinkimų iki žmogiško elgesio skirtumų. Socialinės institucijos, mūsų veiksmai ir troškimai yra persmelkti lytiškumo. Klausimų apie lytis, lyčių tapatybes, lyčių elgesį daug, tačiau juos dažnai priimame kaip savaime suprantamus gyvenimo faktus.

Kita vertus, lytis jau seniai yra tapusi svarbiu kultūrinių karų objektu. Šiuose karuose kovojama ne tik dėl griežtų lyties apibrėžimų, bet ir dėl su lytimi susijusių šeimos vertybių, feminizmo, homoseksualumo, lytinio švietimo, erotinių vaizdinių popkultūroje, seksualinės cenzūros ir t.t. Tinklalaidėje bus kalbama retai diskutuojamomis šiuolaikinei Lietuvos visuomenei aktualiomis temomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt