Tavo LRT

2016.09.20 20:06

„Auksinio balso“ scenoje – atsikūrusi grupė „ABBA“ ir moterimi virtęs V. Bareikis

Trečioje „Auksinio balso“ laidoje skambėjo disko muzikos ritmai, o aštuoni aktoriai ne tik demonstravo vokalinius sugebėjimus, bet ir stebino žiūrovus savo pasirodymų užmanymais. Aktorius Vidas Bareikis savo kūrybos dainą atliko persirengęs moterimi, Marius Jampolskis įsikūnijo į Franką Sinatrą, o jo kolegė Rasa Rapalytė užsimojo vienai dainai atkurti legendinę grupę „ABBA“. 

Atlikėjams akompanavo Vilniaus Sinfonietta su LRT ritmo grupe, o pasirodymus vertino etnomuzikologė Zita Kelmickaitė, smuikininkas Zbignevas Levickis, dainininkas Donatas Montvydas ir Vilniaus Sinfoniettos vadovas Vytautas Lukočius.

Pirmoji pasirodžiusi aktorė R. Rapalytė disko scenoje atgaivino legendinę grupę „ABBA“ ir atliko dainą „S.O.S“, tačiau komisijai didesnio įspūdžio nepaliko – jų manymu, aktorei pritrūko energijos. „Vokaliai viskas buvo pakankamai tikslu, bet man pritrūko įtaigos ir ryšio su manimi kaip žiūrovu“, – savo pastebėjimus išsakė D. Montvydas.

Aktorius Giedrius Arbačiauskas atliko humoristinę dainos „What Is Love“ versiją, pavadintą „Mones nier“. Vis dėlto šis pasirodymas komisijos pernelyg nesužavėjo.

„Disko stilius yra seniena, dėl to jį rimtai atlikti yra sunku; suprantu, kodėl pasirinkote parodijos žanrą. Tik jūsų vaidmuo scenoje man pasirodė antraplanis ir ryškesni buvo šokėjai“, – savo nuomonę dėstė Z. Levickis.

D. Montvydo manymu, G. Arbačiauskui pavyko išpildyti disko temą, bet dainininkui kliuvo aktoriaus intonavimas. O Z. Kelmickaitei pasirodymas priminė seną diskoteką: „Man tai buvo autentiškas vaizdelis iš mūsų anuometinių kaimo šokių. Pasirodymas turėjo to žemaitiško pasiutimo ir buvo pakankamai juokingas“.

Kur kas didesnį įspūdį komisijai paliko V. Bareikis, scenoje tapęs moterimi ir atlikęs savo kūrinį „Gyventi tiek, kiek trunka ši daina“.

„Pasirodymas buvo žavus, ir ši transformacija – labai vykusi. Vidas Bareikis niekuomet nebūna banalus“, – kalbėjo Z. Kelmickaitė. Jai antrino ir D. Montvydas: „Įspūdis buvo labai didelis, mes po pasirodymo visi juokėmės, ir manau, kad uždavinys pralinksminti publiką buvo įgyvendintas. Man patinka, kad suderini dainavimą su įtaiga, judesiu scenoje. Sunkiai tikėtina, kad šiandien dar išvysiu geresnį pasirodymą.“

Neringa Nekrašiūtė atliko grupės „ABBA“ dainą „Dancing Queen“. „Manau, tai buvo labai vykęs pasirodymas, ir scenoje dirbote šarmingai“, – komentavo Z. Kelmickaitė. N. Nekrašiūtės atliekama daina sužavėjo ir D. Montvydą, kuris ją įvertino pačiu aukščiausiu balu.

„Auksinio balso“ scenoje sėkmingai debiutavo susirgusią aktorę Ingą Maškariną pakeitusi Aistė Motiejūnaitė. Jos atlikta daina „Hot Stuff“ nepaliko abejingų komisijos narių. „Nesitikėjau, kad taip gerai dainuosi. Tavo pasirodymas buvo tikrai geras, nors dar reikia labiau „susižaisti“ su scena“, – kalbėjo D. Montvydas. Jam pritarė ir kiti komisijos nariai, aktorės pasirodymą įvertinę labai gerai.

M. Jampolskis įsikūnijo į Franką Sinatrą ir sudainavo „I Love You, Baby“. Ši transformacija paliko įspūdį aktorių vertinusiai komisijai. „Pasirodymo nuotaika – nepriekaištinga. Tu turi tą faktorių, kuris traukia žiūrovus ir tikrai moki daryti tai, ką darai scenoje“, – palankiai M. Jampolskį vertino D. Montvydas.

Jam pritarė ir Z. Kelmickaitė: „Visas Mariaus kūnas patikėjo, kad jis yra senas. Šiam aktoriui užteko gal trisdešimties sekundžių virsti tikru senuku.“

Rokas Petrauskas pasirodė su daina „Uptown Funk“. V. Lukočius sveikino tokį kūrinio pasirinkimą, su juo sutiko ir D. Montvydas: „Nuotaikingas pasirodymas. Visuomet sakau, kad daug ką lemia repertuaras. Aš mėgstu Bruno Marsą, bet, mano akimis, šis kūrinys yra stipresnis, nei tu jį gali atlikti. Vis dėlto matau, kad darbo įdėta labai daug.“ Z. Levickio manymu, aktorius padarė labai didelę pažangą, bet tobulėti dar yra kur.

L. Rastokaitė savo pasirodymu žiūrovus ir komisiją nukėlė į Tolimuosius Rytus. Aktorės originalumas buvo įvertintas palankiai. „Mano akimis, šiame kontekste tu esi pati geriausia. Tavo talentas aprėpia judesį, balsą, aktorystę, ir visas šias sritis tu puikiai valdai“, – aktorę gyrė D. Montvydas. Z. Kelmickaitei indiškas pasirodymas priminė vaikystę ir paskatino etnomuzikologę aktorės išmonę įvertinti aukščiausiu balu.