Naujienų srautas

Tavo LRT2017.01.31 12:10

Po 27 metų darbo A. Čekuolis apsisprendė atsisveikinti su televizija

15min.lt 2017.01.31 12:10

Daugiau nei 27-erius metus televizijoje dirbęs Algimantas Čekuolis (84) jau netrukus atsisveikins su LRT. Po Naujųjų eteryje nebeliks ilgametės jo laidos „Popietė su Algimantu Čekuoliu“.

„Noriu grįžti prie rašymo. Juk niekas nežino, kiek man liko laiko? Noriu, kad mane prisimintų labiau kaip rašytoją, ne vien kaip žurnalistą“, – Žmonės.lt kalbėjo A. Čekuolis. Pasak jo, rugpjūčio pabaigoje Valdovų rūmuose įvykęs LRT naujo sezono atidarymas buvo paskutinis, kuriame laidų vedėjas dalyvavo kaip televizijos darbuotojas. „Pateikiau prašymą, nuo sausio 1 dienos manęs jau nebebus televizijoje“, – sakė lapkritį 85-erių jubiliejų minėsiantis A. Čekuolis.

A. Čekuolis sako itin gerbiantis žurnalisto profesiją, tačiau dabar visas jėgas nori sutelkti knygų rašymui.

„Jauniems žurnalistams linkiu daugiau skaityti, apskritai – mokėti skaityti. Ypač – užsienio spaudą ir apskritai daugiau domėtis, stengtis suprasti, ieškoti to, kas jaudina, kas įdomu, aktualu“, – Žmonės.lt sakė pašnekovas.

Žmona palaiko kiekviename žingsnyje

Į šventinį LRT renginį A. Čekuolis buvo atvykęs su žmona Edita Čekuoliene, ilgamete Vilniaus universiteto dėstytoja. „Šis renginys – puiki galimybė susitikti su visais žurnalistais, kurie per vasarą buvo išsilakstę skirtingais keliais“, – kalbėjo jis. Paklausta, kaip vertina Algimanto norą pasitraukti iš televizijos, žmona Edita sako, kad į jo sprendimus stengiasi nesikišti.

„Jo sprendimai visada yra savarankiški. Aš pritariu viskam, ką nusprendžia. Kadangi turiu truputį bjaurų charakterį, tai kartais noriu pareguliuoti, bet Algimantui stengiuosi neaiškinti. Ne visada gaunasi, bet dažniausiai jam belieka pritarti. Jis turi puikią intuiciją, todėl dėl nieko neprieštarauju. Tik stebiuosi, kiek daug jis turi išminties“, – Žmonės.lt Edita Čekuolienė.

Ir sako, kad A. Čekuolis tikrai turės, ką veikti: „Algimantas visada užsiėmęs, vis kažką rašo, keliasi 6 valandą ryto. Manau, kad jis tikrai turės, kuo užsiimti, tik duok, Dieve, jam sveikatos.“ E. Čekuolienė pasakoja, kad iki šiol ji visuomet turi žiūrėti jo laidas ir pasakyti, ką galvoja. Taip pat paruošti termosą arbatos, kai jis eina filmuotis.

„Buvo keli ritualai, kurių jau nebebus. Kiekvieną šeštadienį, kai rodo Algimanto laidą, aš privalau žiūrėti ir gana aštriai sakyti, kas buvo blogai. Aš turiu būti kritikė. Tai dabar, kai jis išeis, man tuo metu bus laisvas laikas. O kai antradienį jis eina į laidos filmavimą, aš turiu jam padaryti žalios arbatos termosą. Tai dabar arbatą dviese gersim namuose“, – šypsodamasi kalbėjo Edita.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi