Naujienų srautas

Tavo LRT2016.09.18 12:15

Klausiate – atsakome. Kodėl kariai savanoriai neaprūpinami svarbiausiomis priemonėmis?

Šiuo metu kariams savanoriams trūksta nemažai priemonių, tačiau tai susiję ne su pinigų trūkumu, o su įsigijimo tempais, ir situacija sparčiai gerėja. Taip sako Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas leitenantas Artūras Jasinskas.

LRT RADIJO klausytoja piktinasi karių savanorių tarnavimo sąlygomis. „Peršasi išvada, kad į juos žiūri kaip į pamotės vaikus. Kareiviai nesiskundžia, skundžiasi tik kaliniai ir kiti ir dėl jų kovoja, o į kareivius niekas visiškai nekreipia dėmesio. Pvz., jiems priklauso neperšlampama apranga, bet iš jos gauna tik striukę, negauna kelnių. Žiema buvo tokia šlapia ir visi tie kareivėliai, kurie buvo pakviesti, dvi paras miške pasaloj gulėjo šlapi, perlyti. 

Buvo kalbama, kad pirko kažkokias brangias pirštines, – jie išvis negauna pirštinių. Jiems priklauso šiltų drabužių komplektas, o gauna tik tą striukę. Gautas miegmaišis – tiek sutrintas, kad tinka tik nuo dulkių apsisaugoti, o ne miegoti.

Labai norėčiau paklausti Krašto apsaugos ministerijos, konkrečiai atsakingo darbuotojo arba kariuomenės, kodėl jie negauna šitos aprangos ir kada gaus – ne išvedžiojimų, ne vyniojimų į vatą, kad nėra pinigų. Pinigų yra, tai kodėl nesirūpina šitais savanoriais? Šito atsakymo laukia jų mamos ir visi savanoriai, kurie yra skriaudžiami“, – tikina klausytoja. 

Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas leitenantas Artūras Jasinskas sako, kad Krašto apsaugos savanorių pajėgose aprūpinimas tiek ekipuote, tiek apranga gerėja, tačiau ne taip greitai kaip norėtųsi. 

„Viskas yra susiję ne tiek su pinigais, kiek su įsigijimo tempais, kadangi kariuomenė per paskutinius kelerius metus sparčiai plečiasi, atsirado šauktiniai. Ne viską spėjama įsigyti laiku. Man, kaip vadui, skauda širdį, kad nesame taip aprūpinti, kaip profesinės karo tarnybos kariai“, – sako A. Jasinskas. 

Tačiau jis pabrėžia, kad minėtos tarnybos esmė yra savanorystė ir karių dvasia. „Galbūt jų pačių noras tarnauti iš dalies kompensuoja tam tikrus trūkumus. Tai, ką sako klausytoja, tiesa. Kaip aš sakau ir kaip daugelis savanorių kalba – mes tarnaujame su tuo, ką turim ir kiek turim, ir didžioji dalis savanorių tai priima kaip tam tikrą išbandymą, iššūkį, savęs patikrinimą. Bendrauju su jais ir žinau, kad nėra daug tokių savanorių, kurie skųstųsi arba verkšlentų dėl to. Visi žinom situaciją ir ji, kaip minėjau, gerėja“, – pažymi pulkininkas. 

Jo teigimu, kiekvienas karys savanoris dabar gali pasakyti, kad jis gavo naują ekipuotės diržą, naują kuprinę, daliai savanorių išdalinti nauji šalmai. „Kiekvieną dieną arba savaitę Kariuomenės logistikos valdyba perduoda mums kažką naujo. Manau, kad planas aprūpinti karį savanorį iki 75 proc. to, ką turi profesinės karo tarnybos karys arba šauktinis, iki metų pabaigos tikrai turi būti įgyvendintas“, – teigia Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą