Tavo LRT

2016.09.14 19:10

LRT eteryje – Europos bei Holivudo kinas, kuris įkvepia ir moko

Šį sezoną LRT TELEVIZIJA pristatė naujieną – rubriką „Italų kino magija“, kurioje – pastarųjų 5–6 metų filmai, reikšmingi įvairiais aspektais: apdovanoti festivalių ar nagrinėjantys svarbias temas.    

Kino ekspertas Rolandas Maskoliūnas sako, kad iItališkų filmų žanrų įvairovė plati – nuo dramų iki komedijų ar satyrinių filmų. 

Šį trečiadienio vakarą LRT TELEVIZIJOJE – jaunos režisierės Alice Rohrwacher darbas, laimėjęs auksinę kamerą Kanų kino festivalyje – „Dangiškasis kūnas“. 

 Tai – istorija apie trylikametę Martą, kuri kartu su motina ir vyresniąja seserimi iš Šveicarijos atvyksta gyventi į pietų Italijos provinciją. Ji ilgisi Šveicarijos, kur pragyveno dešimt metų ir buvo laiminga, o naujoje vietoje jaučiasi svetima.

R. Maskoliūno teigimu, ši psichologinė drama apie brendimą ir asmenybės formavimąsi  yra ypatingai puikus filmas šeimoms, auginančioms paauglius vaikus.

Ketvirtadienį LRT eteryje  – dar vienas europietiškas filmas pavadinimu „Legendinis brukas“. „Tai – katalonų filmas, laimėjęs tris pagrindines Katalonijos kino premijas, „Gaudi“, bei dar devynioms nominuotas. Čia pasakojama klasikinė istorija apie bausmę, kerštą, apie tai, kaip vienas vyrukas įveikia visą Napoleono kariuomenės būrį“, – pasakoja kino ekspertas. 

Tačiau LRT eteryje netruks ir Holivudo kino, vienas tokių – jau šį sekmadienį pasirodysianti komedija „Laris Kraunas“ su Tomu Hanksu ir Julia Roberts. „Filmas  skatina žmones, ypač vyresnio amžiaus, neprarasti vilties ir galimybių ieškoti visur, kur jų yra. Filme vyresnio amžiaus žmogus, praradęs darbą, nutaria eiti mokytis. Ten sutinka mokytoją, kuriai jau nebeįdomu mokyti, tačiau jų abiejų sąveika kartu su kitais įvairaus amžiaus ir sugebėjimų studentais padeda kitaip pažvelgti į pasaulį“, – pasakoja kino žinovas. 

Plačiau apie kino perlus LRT eteryje – laidos „Labas rytas, Lietuva“ pokalbyje.