Tavo LRT

2016.09.14 12:13

Klausiate – atsakome. Ar netvarkingų automobilių vairuotojai baudžiami už taršą?

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2016.09.14 12:13

Akivaizdžiai techninių reikalavimų neatitinkančius ir aplinką teršiančius automobilius fiksuoti gali ne tik policijos pareigūnai, bet ir pilietiški gyventojai. Taip sako Lietuvos kelių policijos tarnybos atstovė Marija Kazanovič.

LRT RADIJO klausytojas susirūpino aplinką teršiančiais, techninių reikalavimų neatitinkančiais automobiliais.

„Dažnai gatvėse tenka matyti automobilius su netvarkinga dūmų išmetimo sistema, kai automobilis važiuodamas dūmija juodais, tirštais dūmais. Atrodo, priešais jus važiuoja tankas su dūmų užsklanda – visas kelias paskęsta tirštuose juoduose dūmuose, lyg rūke. Negi negalima sudrausminti tokių vairuotojų, kurie akivaizdžiai nuodija kitus ir stabdyti automobilių eksploataciją nedelsiant? Tiesiog gatvėje, sustabdžius policijos pareigūnui? Kada bus pradėta efektyviai kovoti su tokiais teršėjais?“ – piktinasi klausytojas. 

Lietuvos kelių policijos tarnybos atstovė M. Kazanovič tikina, kad toji kova vyksta, o policijai toje kovoje galite padėti ir jūs, apsilankę interneto portale epolicija.lt.

„Pastebėjus akivaizdžiai neatitinkančius techninių reikalavimų automobilius, pilietiški eismo dalyviai gali fiksuoti turimomis fiksavimo priemonėmis: daryti vaizdo įrašą arba nuotrauką ir pasinaudoti epolicija.lt teikiama paslauga“, – ragina Policijos atstovė. 

Jos teigimu, nustačius, kad transporto priemonė neatitinka reikalavimų, o jos išmetamų medžiagų kiekis viršija normą arba keliamas triukšmas viršija nustatytus dydžius, vairuotojams gali būti skirtos piniginės baudos nuo 28 iki 57 eurų. 

„Policija nustato nemažai eisme dalyvaujančių transporto priemonių, kurių techninė būklė neatitinka reikalavimų, visi tokie vairuotojai traukiami atsakomybėm“, – tikina M. Kazanovič. 

Pašnekovės žodžiais, kiekvienas pranešimas, atsiųstas į portalą epolicija.lt, yra nagrinėjamas ir kiekvienas pažeidėjas, apie kurį pranešama, yra traukiamas atsakomybėn, jei nustatoma, kad tas pažeidimas iš tikrųjų buvo įvykdytas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt