Naujienų srautas

Tavo LRT2016.09.09 15:43

Miestas, pakeitęs akordeono virtuozo M. Levickio gyvenimą

LRT.lt 2016.09.09 15:43

Gyventi į Šiaulius iš gimtosios Tauragės Martynas Levickis atvyko būdamas aštuonerių. Čia jį atvedė meilė akordeonui. „Šiauliuose gimiau antrą kartą. Tai, kas esu ir kaip suvokiu pasaulį, formavosi šiame mieste“, – pripažįsta Martynas Levickis.

„Aš dažnai pasakoju, kad pradėjau groti akordeonu būdamas trejų metų, ir tada kažkaip magiškai būdamas aštuonerių atsidūriau Šiauliuose, bet šiek tiek yra priešistorės, apie kurią dažnai nepapasakoju. Šiaulių rajone mano krikštatėvis turėjo sodybą, kurioje praleisdavau labai daug laiko.  Būdamas kokių šešerių, aš jau „grojinėjau“ akordeonu ir vis jį kažkur numesdavau lauke. Labai gerai atsimenu – renku serbentus kažkur laukuose ir girdžiu, kaip kažkas groja mano akordeonu, – į įsimintiną vaikystės vasarą mintimis grįžta Martynas. – Parbėgu iki namo, o ten kažkokie nepažįstami žmonės. Labai išsigandau, bet, pasirodo tai buvo tolimi mano krikštatėvio giminaičiai... Radę tą instrumentą pradėjo juo groti, nes viena iš jų yra akordeono mokytoja – tai Nijolė Daukšienė iš Palangos. Ji, mane išgirdusi, sako, žinai, tau reikia mokytis. Ir reikia tau mokytis Šiauliuose, pas mokytoją Marytę Markevičienę.“

Maždaug po metų Martynas su mama persikraustė iš Tauragės į Šiaulius. „Man tuo metu buvo aštuoneri. Aš labai dažnai sakau, kad Šiauliuose gimiau antrą kartą, nes iš tikrųjų save laikau šiauliečiu“, – savo kelią į muzikos pasaulį prisimena Martynas.

Pažinti ypatingą talentą išugdžiusį miestą, pamatyti Šiaulių veidą kitomis spalvomis Martynas Levickis kviečia ir LRT TELEVIZIJOS žiūrovus. Dokumentinis filmas „Mano miestas – Šiauliai“ pasakoja 780-ies metų jubiliejų švenčiančio Saulės miesto istoriją, raidą ir pasiekimus.

Dokumentinė apybraiža pristato sėkmingiausias Šiaulių verslo įmones, tarp kurių – ir seniausia įmonė Lietuvoje, supažindina su miesto kultūriniu gyvenimu ir jo kūrėjais, Šiaulius ir visą Lietuvą garsinančiais objektais.

Ar žinojote, kad Šiaulių bulvaras – viena seniausių pėsčiųjų gatvių Europoje? O ar žinote, kiek skirtingų kryžių ir kryželių stūkso ant vienintelio pasaulyje Kryžių kalno, įsikūrusio šalia Šiaulių? Ar kada pagalvojote, kad Šiauliai – kur kas jaukesnis ir patogesnis gyventi miestas už Paryžių? Šiauliuose gyvenanti prancūzė Ana apie tai papasakos daugiau.

Visus objektus ir istorijas kuria žmonės. Būtent jie yra miesto varomoji jėga. O charizmatiškų, kūrybingų ir aktyvių gyventojų Šiauliuose netrūksta. Kasdien miesto kaitą ir gyventojus fiksuoja jau daugiau kaip 35 metus Šiaulių bulvare dirbantis fotografas Klemensas Taurinskas, miesto vardą Lietuvoje ir už jos ribų garsina dviratininkė Vilma Rimšaitė, žolės riedulininkė Donata Grigienė. Profesionalo karjerą Šiauliuose pradėjo ir tenisininkas Ričardas Berankis. Visų šių ir daugelio kitų žmonių pasakojimai primena, kad Šiauliai – gausybę šviesuolių užauginęs Saulės miestas, šiomis dienomis minintis 780-metį.

Dokumentinis filmas „Mano miestas – Šiauliai“ per LRT TELEVIZIJĄ jau penktadienį, rugsėjo 9-ąją, 22 val. 40 min.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi