Tavo LRT

2016.09.09 15:50

Į paskutiniąją kelionę palydėtas buvęs LRT vadovas A. Ilginis

DELFI.lt2016.09.09 15:50

Penktadienio popietę Vilniuje palaidotas aktorius bei režisierius, buvęs LRT generalinis direktorius Arvydas Ilginis.

64-erių velionis buvo pašarvotas ketvirtadienį, o penktadienį popiet palaidotas Sudervės kapinėse. Su A. Ilginiu atsisveikinti atvyko gausus būrys bičiulių bei artimųjų.

Keletas jų pasidalijo prisiminimais ir gražiu žodžiu. „Jis jus visus labai mylėjo. Visada džiaugdavosi, o ne pavydėdavo, – kalbėjo besigraudinanti A. Ilginio žmona. – Tu niekada mūsų nepalikai ir nepaliksi.“

Gedinti L. Ilginienė dar vakar pasakojo, kad Arvydas buvo laisvas žmogus, savo darbais nevengė įgelti, pašiepti anuomet vyravusios sovietinės santvarkos.

„Jis nebuvo prisitaikėliškas“, – sakė moteris. Tėvynė A. Ilginiui buvo be galo svarbi. Anot režisieriaus žmonos, jis viską darė Lietuvos labui.

„Jis mylėjo Lietuvą ir niekada nesuprato, kaip galima iš jos išvažiuoti“, – pasakojo našlė.

A. Ilginis gimė 1952 m. rugpjūčio 10 d. Vilniuje. 1970-aisiais įstojo į tuometinę Valstybinę konservatoriją, TV režisūros specialybę. 1975 m. ją baigė ir pradėjo dirbti Lietuvos televizijos literatūros ir meno redakcijos režisieriumi.

1997–1999 metais A. Ilginis ėjo LRT generalinio direktoriaus pareigas. Režisierius pastatė daugiau kaip 15 televizijos ir dokumentinių filmų, spektaklių, televizijos serialų, sukūrė televizijos meno ir kultūros laidų, vaidmenų televizijos filmuose. Žmogus orkestras, visada turėdavęs daugiau idėjų nei jėgų ir laiko jas įgyvendinti, novatoriškas, drąsus režisierius, poetas, puikus konferansjė, talentingas prodiuseris.

Taip apie Anapilin iškeliavusį buvusį LRT generalinį direktorių, režisierių Arvydą Ilginį kalba jo artimiausi draugai ir kolegos. Pirmajame režisieriaus Algio Ilginio surinktame kurse A. Ilginis mokėsi kartu su Rimu Tuminu, Janina Lapinskaite, Bronium Markevičium, Juozu Sabolium. Su kurso draugu Saulium Vosylium pradėjo kurti pirmąjį Lietuvoje televizijos serialą „Giminės“.

Tačiau, pasak serialo scenarijaus autoriaus Bronius Bušmos, tikrasis Arvydas kaip režisierius atsiskleidė ne „Giminėse“, o puikiuose televizijos spektakliuose – „Stiklinė arbatos su citrina“, „Našlių guodėjas“, „Paskenduolė“. Draugai ir kolegos prisimena A. Ilginį ir kaip poetą, svajotoją. Anot režisieriaus S. Vosyliaus, Arvydas mėgdavęs draugams pirmiesiems paskaityti savo naujausius eilėraščius, kurie atsirasdavo tarsi iš niekur, bet būdavę labai jausmingi, gilūs.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.