Tavo LRT

2016.09.13 09:14

Pasaulio įdomybės: italai tikisi, kad slėpynės taps ir olimpine sporto šaka

Šiaurės Italijoje ką tik įvyko septintasis tarptautinis slėpynių čempionatas. 320 dalyvių (iš viso 64 komandos) varžėsi ir slėpėsi pusamžį apleisto miesto Consono pievose ir miškuose. Slėpynių čempionatas iš pradžių gimė kaip pokštas per idėjos autoriaus gimtadienį.

Į pirmąsias žaidynes atvykdavo tik italai, o paskutiniais metais slėpynių čempionatas pritraukia žmonių iš visos Europos ar net Amerikos. Čempionato iniciatoriai tikisi, kad vieną dieną slėpynės, kurios tikriausiai labiausiai paplitęs pasaulyje žaidimas, taps ir olimpine šaka.

***

Treji metai kalėjimo už Hitlerio vyną – tokia bausmė gresia vienam Bavarijos baro savininkui, kuris savo svečiams siūlė šio gėrimo. Ant vyno butelių buvo Hitlerio atvaizdas ir nacių pasisveikinimo šūkis. Vokietijos policijos atstovai teigia, kad nėra jokių įrodymų, jog baro savininkas gali būti susijęs su radikaliosios dešinės judėjimu.

O pats baro savininkas aiškina, kad šis vynas buvo skirtas dovanoms ir jam pačiam tai pasirodė šmaikštus būdas atsidėkoti. Jis taip pat tvirtina nežinojęs, kad Vokietijoje draudžiami bet kokie ženklinimai, susiję su nacistine šalies praeitimi.

Vokietijoje taikomi labai griežtai įstatymai dėl nacistinių simbolių naudojimo, asmenys, kurie įtariami šlovinant Hitlerį, visada sulaukia policijos dėmesio. Šių metų liepą pirmą kartą šalies istorijoje buvo surengta nacionalinio masto reidas prieš asmenis, kurie buvo įtariami Hitlerio šlovinimu „Facebooke“.

***

Vienam Jekaterinburgo gyventojui gresia penkeri metai kalėjimo už tai, kad jis cerkvėje gaudė pokemonus. Oficialiame miesto tyrėjo pranešime teigiama, kad 21 metų Ruslanas Sokolovskis įžeidė religinius jausmus ir šiuo metu yra laikinai sulaikytas dviem mėnesiams.

R. Sokolovskis buvo sulaikytas po to, kai išplatino vaizdo įrašą, kuriame kritikuoja draudimą žaisti „Pokemon GO“ cerkvėje ir pradeda žaisti pats. Šis įrašas „Youtube“ buvo peržiūrėtas beveik milijoną kartų ir nepraslydo ir pro teisėsaugos akis.

Dėl sulaikymo šokiruoti rusai planuoja protestus – masines pokemonų gaudynes prie Kazanės cerkvės. Vaikinas yra gerai žinomas „Youtube`o“ dienoraštininkas, kurį seka 300 tūkst. žmonių. R. Sokolovskis anskčiau yra paviešinęs vaizdo įrašų, kuriuose kritikuoja Rusijos stačiatikių bažnyčią.

„Pokemon Go“ žaidimas Rusijoje nėra paleistas oficialiai. Rusijos komunikacijos ministras teigia, kad žaidimas kelia grėsmę šalies saugumui.

***

Žmonių smegenyse aptikti dideli kiekiai toksinių nanodalelių, kurios yra dažniausios oro taršos dalelės. Tai tik dalis didelio tyrimo, per kurį bandoma atskleisti, kaip oro tarša susijusi su lėtinėmis smegenų ligomis – Alzhaimeriu, psichikos sutrikimais.

Nors paskutinis atradimas suteikia labai daug naujos informacijos, apie tai, kad oro taršos dalelės kaupiasi smegenyse, tačiau dar laukia labai ilgas kelias įrodyti, kad tai sukelia smegenų ligas. Pasak mokslininkų, oro taršos nanodalelės į žmogaus smegenis patenka per nosį, įkvėpus oro, o atsidūrusios smegenyse blokuoja normalią kraujotaką ir gali sukelti įvairius sutrikimus.

***

Paskutinė Norvegijos karaliaus kalba sulaukė didžiulio tarptautinio dėmesio. 79 metų karalius Haraldas, švenčiant karališkosios poros 25-metį, išreiškė paramą homoseksualiems žmonėms, pabėgėliams ir visų religijų Norvegijos gyventojams. Karaliaus rūmų atstovė teigia, kad po kalbos buvo sulaukta daugybė prašymų kalbą, kuri „Facebooke“ sulaukė milijonų peržiūrų, išversti į anglų kalbą.

„Norvegai yra tie, kurie gyvena Šiaurės Norvegijoje, centriniame, pietų ir kituose regionuose. Norvegai taip pat yra imigrantai iš Afganistano, Pakistano, Lenkijos, Švedijos, Somalio ir Sirijos. Norvegai yra mergaitės, kurioms patinka mergaitės. Berniukai, kurie myli berniukus. Taip pat ir berniukai, ir mergaitės, kurie myli vienas kitą. Norvegai tiki Dievu, Alachu, tiki viskuo ir netiki niekuo. Kitais žodžiais, Norvegija esate jūs! Mes esame Norvegija! Mano didžiausias linkėjimas Norvegijai, kad mes pasirūpintume vienas kitu, kad mes ir toliau kurtume šią šalį, paremtą pasitikėjimu, bendruomeniškumu ir geraširdiškumu“, – kalbėjo monarchas.

Karalius Haraldas yra buriavimo čempionas, tris kartus atstovavęs šaliai olimpinėse žaidynėse. Monarcho kalba pasirodė fone augančių antiimigracinių nuotaikų, kurios pradėjo aštrėti prieš trejus metus. Centro dešinės vyriausybė  kritikuojama po to, kai per sieną su Rusija dviračiais atvykusius pabėgėlius iš Sirijos siuntė atgal į Rusiją.

Parengta pagal užsienio spaudą.