Tavo LRT

2016.09.10 15:33

Klausiate – atsakome. Ar LRT RADIJUJE yra laida lenkų kalba?

LRT radijuje laidų yra ne tik rusų ar lenkų kalbomis. Čia galima girdėti ir baltarusiškai ar ukrainietiškai skambančių „Santaros“ laidų, kurios Lietuvos tautinėms bendrijoms transliuojamos kasdien.

LRT RADIJO klausytoja iš Alytaus domisi laidomis lenkų kalba. „Laida rusų kalba yra, o kodėl neįvesti laidos lenkų kalba? Bent pusvalandžio“, – teiraujasi ji.  

Laida lenkų kalba LRT radijo eteryje yra. Ji transliuojama per LRT KLASIKĄ kasdien 15.30 val., ir tai – ne viskas. Nuo 15 val. per LRT KLASIKĄ galima išgirsti ir kitoms tautinėms bendrijoms skirtą „Santaros“ laidą. Jos redaktorė Larisa Endriulaitienė sako, kad laida gyvuoja jau beveik 20 metų ir ją rengia 10 žurnalistų, o transliuojama ji lietuviškai, rusiškai, baltarusiškai, lenkiškai ir ukrainietiškai. 

Laida apie Lietuvos žydus transliuojama du kartus per mėnesį – pirmą ir trečią mėnesio ketvirtadienį. Laida apie Lietuvos ukrainiečius taip pat transliuojama du kartus per mėnesį – antrą ir ketvirtą mėnesio penktadienį. Laida baltarusiams transliuojama kas savaitę – kiekvieną antradienį 15 val. 

„Santara“ – savotiškas laidų blokas. Kiekvieną dieną nuo 15 val. iki 15.30 val. transliuojama laida Lietuvos tautinėms bendrijoms, o nuo 15.30 val. iki 16 val. – laida Lietuvos lenkams“, – aiškina laidos redaktorė.

L. Endriulaitienės teigimu, laida lenkų kalba transliuojama labai seniai, praktiškai nuo pokario laikų. Ji – seniausia tautinių mažumų laida. 

„LRT RADIJO eteryje ji transliuojama kasdien. Tai – pusvalandinė laida, ir ten kalbama apie viską – ir politiką, ir ekonomiką, kultūrą, socialinius reikalus, švietimą, ir net vaikų auklėjimą, nes vaikai – mūsų ateitis.  

Ši laida, be abejo, turi savo klausytoją – ji ypač klausoma Rytų Lietuvoje. Be to, kolegos gauna klausimų ir iš Klaipėdos rajono, Telšių rajono, Panevėžio“, – tikina laidos redaktorė.