Tavo LRT

2016.09.09 15:50

M. Levickis kvies pamatyti kitokius Šiaulius

LRT.lt2016.09.09 15:50

Manote, kad gerai pažįstate savo miestą? Naujo LRT dokumentinių filmų ciklo „Mano miestas“ kūrėjai neabejoja, kad jus nustebins. Pirmoji pažintis su kitokiais Šiauliais jau penktadienio vakarą 22.40 val. Per LRT TELEVIZIJĄ.

Kiekvienas miestas ir miestelis turi savo istoriją, savo ženklus, kurie skiria jį iš kitų. Tačiau ne tik atvykėliai, bet neretai ir vietos žmonės daug ko apie savo kraštą nežino, o gyvenimo kasdienybėje būna nepastebi net visai šalia vykstančių permainų.

Lietuva keičiasi, kuriasi nauji verslai, statomi išmanūs pastatai, sodinami parkai, atkuriami istoriniai paminklai, o įdomūs dalykai dedasi ne tik sostinėje.

Kita vertus, kas būtų miestai be žmonių, kurie juose gyvena, dirba, kuria, pramogauja ir gali papasakoti įdomių istorijų. Žmonės ir yra miesto istorija.

Nuo ko prasidėjo, kaip keitėsi ir kokie yra šiandien Lietuvos miestai – į naują pažintį su Lietuva kviečia LRT dokumentinių filmų ciklas „Mano miestas“, kuriame apie savo kraštą pasakos iš ten kilę ir savo miesto, rajono vardą šalyje ar svetur garsinantys žmonės: muzikantas Martynas Levickis, aktoriai Justė Zinkevičiūtė, Eimutis Kvoščiausias, sportininkas Vidas Blekaitis, dainininkė Eglė Jakštytė ir kiti. Iškeliavę iš gimtųjų namų jie sugrįžta ten vėl, kad pažįstamą miestą atrastų iš naujo.

Dokumentinių filmų ciklo „Mano miestas“ autoriai - režisierius Vytautas Dambrauskas, žurnalistės Skirmantė Palčinskaitė ir Milda Vilikanskytė – žiūrovus kvies į Lietuvą pažvelgti kitu, dar neregėtu rakursu, nes kai kurie kadrai buvo filmuojami ne tik ant žemės, bet ir iš oro, ir iš vandens.

Pirmoji laida – jau penktadienį, 22.40 val. per LRT TELEVIZIJĄ. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.