Naujienų srautas

Tavo LRT2016.09.08 11:18

„Naujojoje lietuvių dokumentikoje“ per LRT – lietuvių ir italų kino darbas

Dar vienas naujas kino ciklas LRT TELEVIZIJOS eteryje – „Naujoji lietuvių dokumentika“. Pirmasis filmas, kurį žiūrovai matys jau ketvirtadienį 21.30 val. – „Aš už Tave pakalbėsiu“.

Ketvirtadienio vakarais, po „Panoramos“, 21.30 val. LRT žiūrovus prie ekranų kvies aktualioji lietuviška dokumentika, neseniai rodyta didžiuosiuose kino ekranuose. 

Ciklą pradedančio filmo „Aš už tave pakalbėsiu“ režisierė Virginija Vareikytė sako, kad filmas atsirado ganėtinai atsitiktinai, kai ji susipažino su kitu filmo režisieriumi, italu Maximilien Dejoie.

„Jis, kaip režisierius, atvyko pristatyti savo filmo į „Kino pavasario“ festivalį prieš ketverius metus. Ten savanoriavau ir Maximilienui parodžiau genocido muziejų, po kurio jam liko didžiulis įspūdis ir po kokių dviejų savaičių jis su manimi susisiekė sakydamas, kad nori sukurti apie tai filmą. Taip ir pradėjome“, – prisimena režisierė. 

Antrasis filmo režisierius iš Italijos sako, kad neišmanant kalbos bei kultūros, sunkumų kuriant filmą tikrai buvo. „Tai buvo didelis iššūkis tiek man, tiek mano komandai iš Italijos, tačiau ši patirtis mus gausiai apdovanojo“. – tikina jis. 

Plačiau apie filmą – „Labas rytas, Lietuva“ pokalbyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą