Tavo LRT

2021.08.27 15:04

Pažinkime geriau vienas kitą kartu su „Pusryčiai pas kaimyną“ per LRT PLIUS

LRT.lt2021.08.27 15:04

Ar gerai pažįstate savo kaimynus? Nauja LRT PLIUS laida „Pusryčiai pas kaimyną“ šeštadienio rytais pravers vis naujų Lietuvoje gyvenančių įvairių kultūrų žmonių namų duris: kartu gamins jų mėgstamus pusryčius, susipažins su jų gyvenimo ypatybėmis, tradicijomis, kultūra.

„Lietuvoje gyvena apie 150 tautybių žmonės. Nors tautinės mažumos yra neatsiejama mūsų visuomenės dalis, su Lietuva susijusi istoriniais saitais, visuomenės susiskaldymas, nacionalizmo protrūkiai, diskriminacija rodo, kad rasiniu pagrindu grįsta neapykanta visuomenėje vis dar egzistuoja. Nauja laida „Pusryčiai pas kaimyną“ – apie skirtingas tautas, gyvenančias Lietuvoje po vienu stogu“, – teigia laidos vedėjas Ignas Krupavičius.

Rugsėjo 4 d., šeštadienį, 8 val. per LRT PLIUS startuoja pirmoji laida, kurioje duris atvers gitaristas, kompozitorius, daugiau nei dešimtmetį Lietuvoje gyvenantis belgas Chrisas Ruebensas.

Svarstydamas apie pokyčius, C. Ruebensas buvo beveik nusprendęs keltis į Ispaniją, šalį, kurioje skamba jam artima flamenko muzika. Tačiau netikėtai buvo pakviestas groti į Lietuvą. Kelias savaites miegojo pas naujus draugus tiesiog už sofos ant čiužinio. Bet Vilnius jį sužavėjo kompaktiškumu, žalumu ir gamta.

Chrisą nustebino Lietuvos žmonių šiluma ir jautrumas – Belgijoje koncerto metu gauti gėlių labai retas reiškinys, todėl jis kaskart labai susigraudina, kai lietuviai taip išreiškia meilę muzikai.

Laidoje „Pusryčiai pas kaimyną“ kartu su Chrisu mokysimės kepti belgiškus vaflius, aiškinsimės, kodėl jie mano, kad būtent jie, o ne prancūzai išrado „french fries“, ir iš kur atsirado posakis „ramus kaip belgas“.

Laida apie skirtingas tautas, gyvenančias Lietuvoje po vienu stogu, – kiekvieną šeštadienį 8 val. per LRT PLIUS.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt