Tavo LRT

2016.09.05 13:59

Emigrantė Kipre: nuo mušančio lietuvio – pas svajonių vyrą

LRT.lt 2016.09.05 13:59

Kipre gyvenanti Kristina sako Lietuvoje išgyvenusi tikrą košmarą: dar būdama nepilnametė pastojo nuo nemylimo vyro ir kito sprendimo kaip vestuvės tuo metu neįsivaizdavo. Kristina tikina metų metus tvėrusi sutuoktinio smurtą ir neištikimybę, kol internetu susipažino su Kipre gyvenančiu musulmonu Ali. Pas jį lietuvė nuskrido gyvai nė nemačiusi. 

Dramatiška Kristinos istorija – naująjį sezoną pradedančioje LRT TELEVIZIJOS laidoje „Emigrantai“ (antradienį, 19.30 val.).

„Kai pagaliau susitikome, pamaniau, kad negali tokių vyrų būti. Jis pasirodė toks rūpestingas, visada klausdavo, ar pavalgiau, ar man nieko netrūksta. Man nieko daryti nereikėjo – Ali viskuo pasirūpindavo“, – apie netikėtai surastą meilę pasakos laidos „Emigrantai“ pašnekovė. 

Kristina toliau lygina abu savo vyrus: vienas elgėsi kaip tironas, o kitas – tiesiog svajonių princas. „Kai pirmas vyras nusigerdavo, jam turbūt stogelis pavažiuodavo. Yra tekę ir kreiptis į gydytojus dėl rimtų sužalojimų, mėlynes maskuotis pudromis, o dabar esu tokia laiminga, kokia dar niekada nesijaučiau“, – pasakoja ji.

Dabar Kristina gyvena meilės saloje Kipre, mėgaujasi maloniu klimatu, maudynėmis jūroje ir naujo mylimojo draugija. Tačiau čia sunkumai nesibaigia: sužinojusi, kad dukra ketina tekėti už musulmono iš Pakistano, mama Kristinos išsižadėjo; neatsiliepia telefonu, nereaguoja į internetu siunčiamas dukros žinutes. Kristina labai norėtų su ja susitaikyti. Emigrantė tikisi, kad laidoje mama pamatys, kaip laimingai ji gyvena, ir atleis už visus gyvenimo pasirinkimus. 

Kita laidos tema – iš lietuvių pamėgto Londono. Linksmas pasakojimas iš parduotuvės, kurioje apsipirkinėja tautiečiai. Ką žmonės perka? Kiek kainuoja lietuviškas maistas toli nuo gimtųjų namų? Kai kurios kainos pribloškia. Pavyzdžiui, už kepaliuką lietuviškos duonos emigrantai mielai moka beveik pustrečio svaro sterlingų – 2,72 EUR. Parduotuvės savininkė papasakos, kaip akimirksniu iš lentynų dingsta lietuviški sūreliai ir… Lietuvos vėliavos. 

Socialinės dokumentikos laida „Emigrantai“ jau aštuntąjį sezoną per LRT TELEVIZIJĄ rodys pačias tikriausias lietuvaičių istorijas iš gyvenimo svetur. Viso pasaulio lietuvius sujungianti laida „Emigrantai“ – jau šį antradienį, 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.