Naujienų srautas

Tavo LRT2016.09.05 13:41

Pasaulio įdomybės: islandai užsitraukė elfų rūstybę

Islandija atkasė esą užkerėtą akmenį, kurį, valydami kelio nuošliaužą, netyčia užkasė kelininkai ir taip papiktino Islandijos elfus. Šimtai islandų tvirtina matę elfus ir sako, kad jie yra kuklios, paprastai taikios būtybės, kurios atrodo visai kaip žmonės, tik mažesnės. Šalyje netgi veikia įstatymas, kuriuo saugomas Islandijos elfų paveldas.

Būtent remiantis šiuo įstatymu nuspręsta atkasti kelininkų palaidotą Elfų ponios akmenį. Toks sprendimas priimtas, nes užkasus akmenį ėmė dėtis keisti dalykai – kai nuošliauža buvo nuvalyta, kelią užliejo potvynio vanduo, o vienas kelininkas buvo sužeistas. Tada pradėjo gesti pramoninės mašinos, o žurnalistas, kuris atvyko nušviesti didėjančio chaoso, įkrito į purvo geizerį ir turėjo būti gelbėjamas.

Islandija ne pirmą kartą paklūsta savo gyventojų elfų valiai. Anksčiau yra buvusios perkeltos statybvietės, kad netrukdytų elfams, būdavo, kad žvejai atsisakydavo išplaukti į jūrą dėl jų perspėjimų.

***

Pietų Korėjos suvienijimo ministerija pranešė, kad Šiaurės Korėja įvykdė egzekuciją vienam premjero pavaduotojui už nepagarbą, parodytą per šalies aukščiausiojo lyderio Kim Čong Ino vadovaujamą posėdį, o dviem kitiems pareigūnams skyrė perauklėjimą. Skelbiama, kad premjero pavaduotojui įvykdyta egzekucija, nes šis per Šiaurės Korėjos parlamento sesiją esą sėdėjo netinkama poza, o vėlesnis tardymas atskleidė kitų jo nusikaltimų.

Pietų Korėjos žiniasklaida taip pat skelbė apie kitą švietimo pareigūną, kuris irgi užsitraukė Kim Čong Ino rūstybę, kai užsnūdo per posėdį, kuriam pirmininkavo Šiaurės Korėjos lyderis. Manoma, kad Kim Čong Inas, perėmęs valdžią po savo tėvo mirties 2011 m. pabaigoje, nurodė įvykdyti egzekucijas virtinei aukšto rango veikėjų arba paskyrė juos į žemesnius postus. Pasak analitikų, šie veiksmai yra dalis lyderio pastangų įtvirtinti savo valdžią.

***

Atrodo, kad kadenciją baigiantis JAV prezidentas Barackas Obama jau galvoja apie naują darbą. Skelbiama, kad ateinančiais mėnesiais jis svečio teisėmis redaguos apie naująsias technologijas rašantį žurnalo „Wired“ lapkričio numerį. Žurnalas suskubo paskelbti, kad tai pirmas kartas istorijoje, kai pareigas einantis šalies prezidentas redaguos kokį nors žurnalą.

„Wired“ skelbia, kad prezidentas lapkričio numeryje ketina dėmesį sutelkti į ateitį, į kitas kliūtis, kurias žmonijai teks įveikti, kad judėtų į priekį. Vis dėlto žurnalo redagavimas nebus pirmasis B. Obamos ekskursas į žurnalų pasaulį. Dvi kadencijas ėjęs prezidentas rugsėjį žurnalui „Glamour“ parašė esė apie feminizmą.

***

Nepalas skyrė 20 metų draudimą kopti į kalnus vienai indų porai, kuri suklastojo nuotraukas ir save pavaizdavo ant Everesto kalno viršūnės. Dineshas ir Tarakeshwari Rathodai tvirtino pasiekę aukščiausio pasaulyje kalno viršūnę, tačiau kartu kopę žmonės suabejojo jų teiginiu ir apkaltino porą suklastojus nuotraukas. Nepalo turizmo departamentas atliko tyrimo ir nustatė, kad pora perkėlė savo atvaizdus ant nuotraukų, kurias padarė kitas indų alpinistas.

Teigiama, kad daugelis, įkopusių į 8 848 metrų aukščio kalno viršūnę, pradėjo iš savo pasiekimų pelnytis – dalis žmonių ima vesti motyvacijos seminarus ar rašo knygas. Per neseniai pasibaigusį pavasario sezoną Everesto viršūnę pasiekė 456 žmonės, iš jų daugiau kaip pusė – užsieniečiai.

Alpinizmas yra svarbus pajamų šaltinis neturtingam Nepalui. Tikimasi, kad šiemet sėkmingai pasiekus viršūnę daugybei alpinistų, šis sektorius gerokai pagyvės, nes pernai įvykęs žemės drebėjimas sukėlė jam didelę grėsmę.

***

Skrydžių kompanija „Air France“ buvo priversta nutupdyti lėktuvą, nes jo salone įgula pastebėjo smulkų graužiką – veikiausiai pelę. Lėktuvo, skridusio iš Bamako į Paryžių, komandai prireikė kelių valandų, kol nepageidaujama „keleivė“ buvo pašalinta iš lainerio.

Tačiau ir po to lėktuvas negalėjo pakilti, mat salone dirbę įgulos nariai pasiekė darbo valandų limitą ir skrydžio tęsti nebegalėjo. Tad skrydis buvo atidėtas dviem paroms. Pelės ir kiti graužikai kelia nemenką pavojų orlaiviams, nes yra linkę graužti gyvybiškai svarbių sistemų laidus.

Parengta pagal užsienio spaudą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi