Tavo LRT

2021.08.23 11:50

LRT OPUS pristato išskirtinių koncertų ciklą — LRT OPUS PILNATIS

LRT.lt2021.08.23 11:50

LRT OPUS kviečia pasinerti į naują, jaukių ir išskirtinių koncertų ciklą — LRT OPUS PILNATIS. Kiekvieną mėnesio pilnaties ketvirtadienį LRT OPUS klausytojai turės unikalią galimybę ne tik išgirsti, bet ir pamatyti, kaip geriausi alternatyviosios muzikos scenos atlikėjų ir grupių kūriniai suskamba akustiškai ir kaip jų kūrybą paveikia besikeičiančios mėnulio fazės.

Pirmasis LRT OPUS PILNATIES koncertas bus rodomas portale LRT.lt bei skambės LRT OPUS radijo eteryje ketvirtadienį, rugpjūčio 26 dieną, 20 valandą. Išskirtinių „unplugged“ koncertų seriją pradės svajingas ir jaukus atlikėjo Tautvydo Gaudėšiaus-FC baseball koncertas. Antrojo koncerto transliaciją bus galima pamatyti rugsėjo mėnesį, tąsyk pilnaties mėnesienoje pasirodys atlikėja, dainų autorė Alina Orlova.

LRT OPUS PILNATIES koncertus ves ir atlikėjus apie pilnatį, kūrybą ir meilę muzikai kalbins LRT populiariosios muzikos apžvalgininkas ir laidų vedėjas Ramūnas Zilnys.

Koncertų serijos pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai, akylūs LRT OPUS klausytojai, stebintys tiesiogines laidų vaizdo transliacijas portale LRT.lt, mėnulio pilnaties motyvą jau pastebėjo pavasarį atnaujintoje LRT OPUS studijoje. „Mes pasirinkome šiuos koncertus vadinti PILNATIES pavadinimu ir transliuoti būtent kiekvieną mėnesio pilnatį, nes sakoma, kad pilnatis mus visus kažkaip veikia, o menininkus neretai net įkvepia. Tai – paslaptingas, magiškas, mistiškas metas, kuriantis ypatingą atmosferą. Tikimės, kad tokią sukurs ir šie koncertai. Čia negirdėsite elektroninio skambesio. Čia bus mažiau instrumentų. Čia dainos, kurių eilutes galbūt mokate atmintinai, suskambės kitaip. Jautriau, intymiau, truputį „nuogai“. Esu beveik įsitikinusi, kad per šias pilnatis ne vienas kūnas nueis pagaugais. Bent jau maniškis nuėjo filmuojant pirmuosius koncertus“, – sako LRT OPUS vadovė Evelina Kazakevičiūtė.

LRT OPUS PILNATIES koncertų serijos yra parengtos bendradarbiaujant su Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA. „Mums labai svarbu plėtoti partnerystes su kitomis į muziką orientuotomis organizacijomis, todėl džiaugiamės bendru darbu su AGATA. Manau, pasaulinės pandemijos kontekste ši koncertų serija yra simbolinis palaikymo ženklas visai lietuviškos alternatyviosios scenos bendruomenei. Vis dėlto svarbiausias rezultatas – tai turinys, turintis didelę išliekamąją vertę, galintis keliauti per skirtingas medijas bei platformas ir pasiekti visus, kurie domisi tikra muzika“, — priduria LRT OPUS vadovė Evelina Kazakevičiūtė.

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie šios iniciatyvos. Kartu su LRT kuriame atlikėjams galimybę pasirodyti ir pristatyti save, atrasti savo klausytoją. Norime paskatinti lietuvišką muziką skambėti“, – sako AGATA direktorė Agnė Begetė.

Pirmojo LRT OPUS PILNATIES koncerto klausykitės per LRT OPUS ir stebėkite portale LRT.lt rugpjūčio 26 d. 20 valandą. Vaizdo transliaciją bus galima matyti čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt