Tavo LRT

2016.08.27 13:13

Paaiškino, kodėl nėra galimybės žiūrėti originalo kalba LRT transliuojamų filmų su subtitrais

LRT TELEVIZIJA sulaukia žiūrovų nusiskundimų, kad laidų ir filmų, transliuojamų originalo kalba, neturi galimybės žiūrėti su subtitrais. Ši funkcija pagal sutartį perduota Lietuvos ir radijo televizijos centrui, kuris už tai ima papildomus mokesčius. Dalis retransliuotojų susimoka ir žiūrovai titrus mato, o kitos kabelinės televizijos tiekėjai žada šią problemą išspręsti iki rugsėjo.

Tokia situacija, kai dalis LRT TELEVIZIJOS žiūrovų negali su subtitrais žiūrėti originalo kalba transliuojamų laidų ir filmų, susidarė dar vasaros pradžioje, kai nuo birželio 3-iosios pradėjo veikti naujas LRT skaitmeninis antžeminis televizijos tinklas, dėl ko LRT TELEVIZIJA, LRT KULTŪRA ir LRT TELEVIZIJA HD pradėtos transliuoti naujais dažniais.

Pasikeitus dažniams, LRT sudarė sutartį su Lietuvos radijo ir televizijos centru (Telecentru) ir jam perdavė subtitravimo funkciją. Telecentras šią funkciją priskyrė prie papildomų paslaugų, už kurias kabelinėms televizijoms reikia susimokėti.

„Signalas nėra apmokestinamas, jokie operatoriai mums neturi mokėti, visi operatoriai gali pasiimti signalą, tačiau, jei nori papildomo funkcionalumo, reikia susimokėti“, – apie problemą kalbėjo Lietuvos ir radijo televizijos centro komunikacijos vadovas Valdas Kaminskas.

Pasak Telecentro atstovo, toks mokestis svyruoja nuo 50 iki 70 eurų per mėnesį. Tačiau kol kas didžioji retransliuotojų dalis ta paslauga nesinaudoja, todėl ir žiūrovai subtitrų įsijungti neturi galimybės.

„Operatoriams reikėjo anksčiau tam pasiruošti, anksčiau pradėti derybas, o ne tada, kai įvykęs faktas“, – teigia Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos prezidentė Vaiva Žukienė.

LRT Technikos centro inovacijų vadovo Arno Zuikio teigimu, LRT dar gegužę informavo Lietuvos kabelinės televizijos asociaciją apie būsimus pasikeitimus.

Problema neturėtų gyvuoti ilgai, mat, pasak Kabelinės televizijos asociacijos prezidentės, visi kabelinės televizijos tiekėjai žada šią problemą išspręsti iki rugsėjo.