Tavo LRT

2016.08.28 19:06

Klausiate – atsakome. Kodėl LRT RADIJO laidoje „Vasaros studija“ kalbama ne tik linksmomis temomis?

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2016.08.28 19:06

Nors vasarą norisi girdėti malonias žinias, nagrinėti visuomenę sukrečiančius įvykius taip pat būtina, taip parodant ir pagarbą įvykių sūkuryje atsidūrusiems asmenims, ir siekiant žiniasklaidos misijos – ne tik informuoti, bet ir keisi padėtį. Taip sako LRT RADIJO žurnalistas Simonas Bendžius.

LRT RADIJO klausytoja piktinasi, kad laidoje „Vasaros studija“ nagrinėjamos ne tik vasariškos temos. Klausytojos minimoje laidoje kalbėta apie nužudytą kelių patrulį Liudą Šimkų bei policijos problemas.

„Klausau Simono Bendžiaus vedamos „Vasaros studijos“ ir nesuprantu, kodėl jis sprendžia valstybines problemas. Eikite, kalbinkite įdomius žmones, profesorius, mokslininkus, vaikus, žvejus, archeologus, daktarus, grybautojus, uogautojus. Spręskite vasaros problemas: kur linksmintis, kur išvažiuoti, ką aplankyti, ką pamatyti. Jau nusibodo: nušovė, reiškiam užuojautą. Tai – valstybės masto problemos, o ne „Vasaros studijos“, – įsitikinusi klausytoja. 

Laidą vedęs LRT RADIJO žurnalistas S. Bendžius dėkoja klausytojai už išsakytas pastabas ir sutinka, kad vasaros metu norisi daugiau geros nuotaikos ir atsipalaidavimo. 

„Tačiau vėl reikia pakartoti tą auksinę banalią frazę, kad mes, žurnalistai, nekuriame įvykių, tačiau sekame paskui juos. Dėl „Vasaros studijos“, kuri buvo praėjusią savaitę apie policininkų situaciją ir saugumą, – policininko nužudymas buvo įvykęs neseniai ir tai šokiravo visuomenę, sukėlė tam tikras politines reakcijas. Po žmogžudystės patys policininkai prakalbo apie įsisenėjusias problemas policijoje, kurias ši problema tik išryškino, todėl, manau, būtų buvusi savotiška nepagarba policijos pareigūnams, jeigu toje laidoje būčiau kalbėjęs apie atostogas, keliones, naują ledų rūšį ar panašiai“, – mano S. Bendžius. 

LRT žurnalistas sutinka, kad tokias problemas turėtų spręsti valstybė. „Patirtis Vakarų demokratinėse valstybėse rodo, kad kalbėjimas viešai ir atvirai yra vienas iš įrankių situacijai šalyje keisti. Mes gi matome, kad kai žiniasklaida paviešina kokį skandalą ar šalį sukrečiančius įvykius, dažniausiai politikai būna pirmieji, kurie sako, kad kažką keisim, darysim, imsimės priemonių. Kai žiniasklaida apie tai kalba, valdžia tarsi atsibunda“, – įsitikinęs S. Bendžius.

Jo teigimu, politikai jaučia visuomenės spaudimą kažką keisti: „Taip veikia tas savotiškas mechanizmas. Taip bent jau turėtų veikti. Profesionali žiniasklaida stengiasi, kad būtų ne tik teikiama informacija, bet ir kažkas keistųsi į gerąją pusę.“