Tavo LRT

2016.09.06 10:04

Pirmąją naujos Nacionalinės ekspedicijos laidą pristatęs E. Jakilaitis jau galvoja apie kitą kelionę

Miglė Talalytė, LRT.lt 2016.09.06 10:04

Pirmadienio vakarą LRT klube pristatyta pirmoji šiųmetinė „Nacionalinė ekspedicija: Nemunu per Lietuvą“ laida. Projekto sumanytojas Edmundas Jakilaitis tikino, kad šiemet ekspedicija pavyko dar geriau, nei pernai, o vietoj planuotų 16-os serijų LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvys net dvidešimt, pirmoji – jau rugsėjo 6 d.

„Prieš pristatant ir peržiūrint pirmąją laidą visuomet jaučiu labai didelį jaudulį, nes tai, ką žmonės patiria dalyvaudami ekspedicijoje ir tai, ką jie mato ekrane, gali skirtis, todėl man labai svarbu išgirsti nuomones. Pasibaigus peržiūrai nuaidėjo plojimai, ir jie buvo nekūdi, tad manau, kad pirmasis įspūdis buvo visai neblogas“, – iškart po pirmosios laidos peržiūros LRT.lt portalui pasakojo E. Jakilaitis.

Jo manymu, patirtus nuotykius į ekraną perkelti pavyko, ir šiųmetinės ekspedicijos laidos bus labai įdomios.

„Nacionalinės ekspedicijos spalvos atsiskleidžia žiūrint laidą po laidos, pirmoje laidoje matėme tik vieną iš daugelio momentų, bet man atrodo, kad ta nuotaika atsiskleis. Pirmoje laidoje mes dar be laivų, esame nuotykių pradžioje, veiksmas vyksta krante, tad visi įdomūs momentai – dar priešaky“, – tikino televizijos laidų vedėjas.

Nors kelionė truko dvi savaites ir buvo sudėtinga, E. Jakilaitis užtikrino, kad geros nuotaikos ekspedicijos dalyviams netrūko ir emocinės įtampos bei pykčių pavyko išvengti.

„Be to, kiekvienas atrado tai, ko ieškojo. O man labiausiai įsiminė pats Nemunas. Nesitikėjau, kad jis toks vingiuotas ir toks seklus, ir jau trečią – ketvirtą ekspedicijos dieną pajutau fizinį nuovargį. Buvo dienų, kai plaukdavom 16-17 val. be sustojimo. Daug kartų stūmėme laivus, nes upė buvo labai sekli. Žinoma, įspūdį paliko ir istorija, gamta“, – prisiminimais dalijosi žinomas vyras.

Kelionės organizavimas prasidėjo šių metų pradžioje ir truko visą pusmetį: „Reikėjo gauti vizas, leidimus, akreditacijas, leidimus filmuoti ir pan. Kad gautum leidimą, reikia kito leidimo, kad pasirašytų vienas viršininkas, jam turi leisti vyresnis viršininkas. Tad tai užtruko.“

Vis dėlto ilgas pasiruošimo procesas ir sudėtinga kelionė neatgraso LRT TELEVIZIJOS veido nuo minčių apie trečiąją ekspediciją.

„Kitais metais Konstantino Tiškevičiaus kelionei Nerimi sukanka 160 metų. Dar nežinau, ar tai bus jau paskutinė kelionė, nors kol kas man taip atrodo. Keliausime nuo Neries aukštupio, stabtelsime Vilniuje, Kernavėje, kitose vietose, ir baigsime Kaune, Nemuno ir Neries santakoje, ten, kur ir viskas prasidėjo", – pažymi žurnalistas.

Pernai LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvydo 12 laidų, o šiemet jų bus net dvidešimt. Pirmąją iš jų LRT TELEVIZIJA transliuos rugsėjo 6 d., antradienį, po „Panoramos“.