Tavo LRT

2016.08.23 15:53

Klausiate – atsakome. Kodėl LRT RADIJUJE naktimis žinios skaitomos ne taip sklandžiai?

LRT RADIJUJE naktimis skaitydami žinias praktikuojasi žurnalistikos studentai, todėl ne visuomet pavyksta išvengti klaidų. Be to, per daugelį metų pasikeitė radijo specifika ir čia nebeliko diktorių, anksčiau skaičiusių kitų redaktorių paruoštas naujienas, todėl jos skamba kiek kitaip. Taip sako LRT RADIJO žurnalistas, Vilniaus universiteto Žurnalistikos fakulteto dėstytojas Edvardas Kubilius.

LRT RADIJO klausytojui Antanui iš Kauno kliūva nacionalinio radijo naktinių žinių vedimas. „Dirbu naktimis ir dažnai pasiklausau LRT RADIJO. Teko išgirsti, kaip nakties žinias skaito nauji, jauni žurnalistai. Pastebėjau, kad jie daro nemažai klaidų, užsikerta. Pasigendu legendinių diktorių...“, – sako jis.

LRT RADIJO žurnalistas E. Kubilius, kurio studentai ir skaito naktines žinias, pripažįsta, kad pasitaiko nesklandumų, tačiau tai – mokymosi proceso dalis.

„Pripažįstame, kad mūsų klausytojams retkarčiais tenka išgirsti žinias, kurias skaito mūsų jaunieji kolegos ir kurios galbūt nėra idealiai pateikiamos. Tačiau svarbu paminėti, kad mes, nesuteikę galimybės praktikantams išbandyti darbo tiesioginiame eteryje, taip niekada ir nesužinosime, ar jie gali skaityti žinias.

Tiesioginis eteris yra specifinis dalykas – yra žmonių, kurie greitai išmoksta susidoroti su eterio baime, taip pat yra ir tokių, kurie niekada to taip ir nepadaro“, – aiškina E. Kubilius.

Anot jo, praktikantai žinias skaito labai retai ir tik naktį, kai radijo klausomumas yra mažesnis. Dėstytojas pastebi, kad didesnė dalis jaunųjų žurnalistų iš karto su jauduliu susitvarko ir žinias pateikia be didesnių priekaištų.

„Dar vienas svarbus dalykas – tie jaunieji kolegos daugeliu atvejų yra Vilniaus universiteto žurnalistikos studentai, kurie LRT RADIJUJE kasmet atlieka praktiką ir kurių dalis (kartais – didesnioji) pasilieka čia dirbti“, – pažymi žurnalistas.

E. Kubiliaus teigimu, universitete studentai išmoksta teorinių, praktinių įgūdžių, tačiau natūralu, kad to nepakanka tolimesniam nepriekaištingam darbui radijuje, todėl egzistuoja savotiškas pereinamasis laikotarpis, kol jaunimas aiškiai suvokia radijo standartus ir po to pradeda dirbti taip, kaip visi kiti.

„Klausytojas taip pat pasigenda legendinių diktorių, tačiau jau penkiolika metų LRT RADIJUJE žinias skaito ne diktoriai, o žinių vedėjai ir redaktoriai – žmonės, kurie patys sau suredaguoja tekstus ir juos pateikia eteryje. Visais atvejais tai yra žurnalistai, jie patys gilinasi į naujienas, atrenka jas, konstruoja žinių laidas bei jas veda.

Anksčiau būdavo kitaip – diktoriai tik skaitydavo žinias, o jas ruošdavo žinių redaktoriai, kurių eteryje taip ir nebuvo galima išgirsti. Per daugelį metų keitėsi radijo darbo specifika ir tradicija, tad radijas dabar yra visai kitoks“, – įsitikinęs E. Kubilius.