Naujienų srautas

Tavo LRT2016.08.19 16:29

J. Jankevičių LRT eteryje keičia R. Kulvinskytė

LRT.lt 2016.08.19 16:29

Humoristą Justiną Jankevičių LRT eteryje keičia šmaikštumu jam nenusileidžianti tinklaraštininkė Rimantė Kulvinskytė. Žavi moteris kartu su žinomu medicinos profesoriumi Alvydu Unikausku ves TV laidą „Klauskite daktaro“. 

R. Kulvinskytė – ne naujokė laidoje. Iškalba ir plunksnos grakštumu garsėjanti tinklaraštininkė praėjusį sezoną buvo „Klauskite daktaro” scenaristė, temų autorė. Medicina R. Kulvinskytei – seniai mėgstama sritis. Neseniai dukrelės Lunos susilaukusi moteri juokauja, kad vien iš savo ir savo šeimos narių ligų galėtų užpildyti pusės sezono laidų turinį.

„Gimus dukrelei supratau, kad kiekviena mama yra šiek tiek daktarė. Dirbdama su profesorium po kurio laiko greičiausiai  galėsiu ir oficialius medicinos egzaminus laikyti“, –  šypsosi R. Kulvinskytė, pridūrusi, kad labai žavisi laidos partneriu ir negali atsistebėti, kaip medicinos profesorius gali papasakoti visiems suprantama kalba  apie sudėtingiausias ligas ir jų gydymo būdus. Viena iš laidos nuolatinių žiūrovių – R. Kulvinskytės močiutė. „Džiaugiuosi, kad mano močiutė Ema, kuri ne taip dažnai mane mato, dabar mane matys kasdien. Tik baisu, kad jai iš jaudulio sveikata nepablogėtų“, – juokiasi ji.

Pasak „Klauskite daktaro“ kūrėjų, praėję metai  parodė, kad pagrindinis laidos tikslas – ne pasakoti apie ligas, o visą dėmesį sutelkti į ligų prevenciją bei sveiką gyvenimo būdą, – pasiteisino su kaupu. Žmonėms svarbu, ką pasakoja laidos vedėjas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius A. Unikauskas. Apie mediko dalinamus patarimus žmonės diskutuoja su bendradarbiais, poliklinikų eilėse, draugų susibūrimuose.

Prof. A. Unikauskas džiaugiasi, kad jo vedama laida – įdomi ir reikalinga žiūrovams: „Nuostabu, kad yra grįžtamasis ryšys. Sulaukiu daug žiūrovų laiškų su padėkomis, prašymais patarti konkrečiais klausimais. Stengiuosi padėti kiekvienam.“

Tačiau gydytoją A. Unikauską liūdina, kad Lietuva pirmauja pagal alkoholio suvartojimą bei mirštatumą nuo širdies ir kitų ligų, kurios tiesiogiai susijusios su gyvenimo būdu. „Darome viską, kad puoselėtume supratimą apie pavojingus simptomus, sveikatos tausojimą, ugdytume sveiką gyvenimo būdą, atspindėtume naujausias medicinos tendencijas. Didžiuojuosi, kad mūsų laida – vienintelė Lietuvoje, kurioje nebuvo ir niekada nebus vaistų reklamos“, – sako prof. A.Unikauskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą